Responsive layout
/
/
/

Zasilacze awaryjne UPS

Aktywne filtry

Cena

Cena

  • 144,00 zł - 150 134,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Kolor obudowy

Kolor obudowy

Architektura UPSa

Architektura UPSa

Czas pracy przy obciążeniu 100%

Czas pracy przy obciążeniu 100%

Czas pracy przy obciążeniu 50%

Czas pracy przy obciążeniu 50%

Czas ładowania [h]

Czas ładowania [h]

Układ automatycznej regulacji napięcia (AVR)

Układ automatycznej regulacji napięcia (AVR)

Interfejs komunikacyjny

Interfejs komunikacyjny

Rodzaj akumulatora

Rodzaj akumulatora

Kable w zestawie

Kable w zestawie

Moc pozorna

Moc pozorna

Kształt napięcia wyjściowego

Kształt napięcia wyjściowego

Zimny start

Zimny start

Czas pracy przy obciążeniu 80%

Czas pracy przy obciążeniu 80%

Pokazano 1-36 z 526 pozycji

Zasilanie awaryjne UPS

Niperzewidziane i nagłe przewy w dostawie prądu skutecznie uniemożliwiają korzystanie z komputerów stacjonarnych i innych urządzeń peryferyjnych a co za tym idzie powodują przestoje w pracy. Dodatkową wadą takiej nagłej przerwy dostawy prądu jest możliwa utrata nie zapisanych danych takich jak na przykład dokumenty Word czy Excell a także wyniki naszej pracy. Zagrożona jest także rozgrywka w naszą ulubioną grę. Zasilanie awaryjne UPS to kategoria w sklepie komputerowym w której znajdziecie wszystko co jest potrzebne do podtrzymania pracy komputerów i urządzeń peryferyjnych a także serwerów. Dodatkowo w tej sekcji naszego sklepu znajdziecie rozwiązania do zabezpieczenia sprzętu przed przepięciami z sieci energetycznej takimi urządzeniami mogą być na przykład listwy zasilające antyprzepięciowe zarówno do komputerów stacjonarnych jak i serwerów. Dzięki zasilaczom awaryjnym UPS masz pewność tego, że pomimo braku prądu twoje urządzenia będą nadal działać a ty będziesz w stanie spokojnie zakończyć pracę i zapisać pliki.

Jak dobrać UPS do komputera czy serwera?

Metodyka doboru zasilacza awaryjnego jest w zasadzie prosta. Sumujemy wartość możliwej maksymalnej pobieranej mocy przez nasz komputer stacjonarny czy serwer oraz monitor komputerowy i wybieramy takiego UPS-a, którego moc podtrzymania przewyższa maksymalną możliwą pobieraną moc przez nasze urządzenia. Dobrze jeśli w mocy wyjściowej zasilacza awaryjnego UPS mamy zapas na przykład 40% wtedy wydłuży się czas podtrzymania bateryjnego. Dodatkową funkcją na którą warto zwrócić uwagę jest tzw. zimny start, to funkcja która pozwoli nam uruchomić komputer desktopowy czy serwer nawet wtedy gdy prądu nie ma. Dodatkowym parametem na jaki można zwrócić uwagę jest kształt napięcia na wyjściu z UPS-a może być on w kształcie prostokątnym zbliżonym do cyfrowego lub sinusoidalnym. Kształt napięcia sinusoidalny jest zdecydowanie lepszy dla komputerów i monitorów. Niezmiernie ważnym parametrem jest też czas przełączania na zasilanie bateryjne jest on podawany w milisekundach - jednostka ms. Czas przełączania zasilacza awaryjnego UPS informuje nas o tym ile czasu UPS potrzebuje na uruchomienie zasilania z baterii po wykryciu zaniku napięcia w sieci. Im krótszy czas przełączania tym lepiej i świadczy to też o klasie UPS. Zbyt długi czas przełączania na zasilanie bateryjne może spowodować sytuację taką w której pomimo zaniku napięcia w sieci UPS nie zdąży podtrzymać pracy komputera stacjonarnego czy serwera.

Ładowarki, baterie, akumulatory i przetwornice

W kategorii zasilania znajdziecie także ładowarki USB i adaptery podróżne do gniazdek w różnych krajach świata na przykład angielskie czy amerykańskie. W niektórych zasilaczach awaryjnych UPS można wymieniać baterie i akumulatory dzięki czemu można przywrócić takiego UPS do czasu podtrzymywania napięcia z czasu jaki uzyskiwał będąc nowym zasilaczem. Przetwornice napięcia pozwalają na uzyskanie napięć rzędu 110 V do 230 V w instalacjach samochodwych zasilanych akumulatorami 12 V lub 24 V dzięki temu możemy podłączyć na przykład nasz biurowy zasilacz do laptopa w samochodzie i ładować baterię laptopa, możemy też podłączyć konsolę do gier playstation lub xbox jeśli mamy ochotę.