Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 18,00 zł - 6 165,00 zł

Lista
Pokazano 1-30 z 102 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Zabezpieczenia do laptopów - po co?

Wiadomo, że nikt nie chce aby ukradziono mu jakąkolwiek rzecz. Tak samo jest z laptopem. Tym bardziej, że na laptopie możemy mieć wiele cennych danych zarówno służbowych jak i osobistych w postaci plików, filmów czy zdjęć. Żeby zapobiec kradzieżom sprzętu stworzono grupę zabezpieczeń do laptopów w postaci linek przypinanych do urządzenia oraz do jakiegoś trwale umocowanego elementu. Takie zamocowanie uniemożliwia kradzież laptopa a przynajmniej jest pierwszą linią obrony przed zmianą właściciela. Tego typu zabezpieczenia są zbudowane w oparciu o standard, który nazywa się Kensington Lock i może być stosowany poza laptopami dla których powstał także monitorach i komputerach stajonarnych. Kensington Lock oznacza specjalne miejsce do którego możemy podłączyć blokadę linki. Jest to najlepsze miejsce ponieważ najczęściej jest ono połączone w trwały sposób z wewnętrzną metalową konstrukcją urządzenia co powoduje, że trudno tą blokadę usunąć. Z dodatkowych zabezpieczeń można w sklepie ITKing.pl znaleźć także czytniki linii papilarnych na USB oraz etui zabezpieczające na urządzenia Microsoft Surface.

Linki Kensington Lock - rodzaje

Rodzajów linek zabezpieczających do laptopa jest naprawdę dużo. Linki różnią się między soboą przede wszystkim dwoma rzeczami. Po pierwsze długością samej linki oraz sposobem zamknięcia, które może być na kluczyk lub na zamek szyfrowy. Sposób zamknięcia blokady linki to już kwestia gustu ponieważ nie wpływa to znacząco na możliwość jej odblokowania. Linki do laptopów mogą różnić się między sobą materiałem z którego są wykonane i jedne mogą być bardziej odporne na przecięcie od drugich to uż kwestia wyboru i budżetu. Są także linki podwójne, które mogą jednocześnie chronić laptop jak i stację dokującą. Wiodącym producentem linek zabepieczających do laptopów jest oczywiście Kensington czyli twórca tego standardu, ale nie odbiegające niczym produkty zabezpieczające tworzy także Dicota. W naszym katalogu znajdziecie tych producentów oraz innych, tańszych. Jedno jest pewne lepiej zabezpieczyć swoje urządzenie zanim będzie za późno, także dla kogoś kto podróżuje z laptopem to podstawowe wyposażenie oprócz samego urządzenia i torby.