Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij
Lista
Pokazano 1-30 z 1660 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Torba do laptopa - czy zawsze jest potrzebna?

To czy potrzebujemy torby na laptopa, plecaka lub etui uzależnione jest od charakteru użytkowania naszego laptopa. Jeśli laptopa cały czas jest używany w domu czy w biurze i nie transportujemy go między różnymi lokalizacjami to wtedy zakup torby czy plecaka do laptopa wydaje się wątpliwy choć nie zaszkodzi ponieważ zawsze potrzeba przetransportowania naszego laptopa może się pojawić. Jeśli stałym miejscem operowania naszego laptopa jest biuro czy dom lub mieszkanie na pewno nie zaszkodzi wyposażyć nasz laptop w eleganckie etui, które uchroni urządzenie przed uszkodzeniem w momencie w którym jest nieużywane zupełnie jak niegdyś plastikowa osłona na klawiaturę chroniąca ją przed kurzem i wodą. Także na odpowiedź czy zawsze jest potrzebna torba lub plecak na laptopa możemy jednoznacznie odpowiedzieć, że nie zawsze jednak etui do laptopa na pewno nie zaszkodzi a uchroni nasze urządzenie przed brudem i kurzem.

Co wybrać - torbę czy plecak?

W naszym katalogu ITKing.pl znajdziecie zarówno torby jak i plecaki do notebooków. Plecak jest wygodniejszy jeśli poruszamy się pieszo lub komunikacją miejską. Wiadomo, że oprócz laptopa zabierzemy ze sobą także akcesoria dodatkowe takie jak zasilacz czy myszka do laptopa. W przypadku plecaka ciężar rozkłada się równomiernie i podczas pieszych wędrówek mniej obciążymy kręgosłup. Nie rzadko każdy w torbie czy plecaku nosi także dodatkowe dokumenty, portfel oraz inne rzeczy. Wadą plecaków jest to, iż nie widzimy bezpośrednio co dzieje się za naszymi plecami czyli nie do końca kontrolujemy dostęp do zawartości. Torby na laptopy świetnie sprawdzają się w przypadku kiedy podróżujemy samochodem, autobusem czy samolotem jednak pamiętajmy aby nie przesadzić z obciążeniem ponieważ cały ciężar i notebooka i dodatkowych akcesoriów będzie w całości przeniesiony na ramię. W przypadku torby jednak wszystko mamy pod ręką i mamy cały czas kontrolę nad ewentualnym niepowołanym dostępem do jej zawartości. Odpowiadając sobie na powyższe pytania powinno być już łatwiej podjąć decyzję dotyczącą tego czy to ma być torba czy może plecak. W ofercie ITKing.pl znajdziecie zarówno plecaki jak i torby, typowo damskie lub męskie oraz tzw. neutralne.

Jak odpowiednio dobrać plecak lub torbę do laptopa?

Oferta toreb i plecaków jest bardzo bogata jednak łatwiej jest wybrać odpowiedni produkt jeśli będziemy kierowali się podstawowymi wyznacznikami i tak podstawą jest dobór torby lub plecaka czy etui do rozmiaru naszego laptopa. Podzieliliśmy te produkty w odpowiednich kategoriach rozmiarowych. Następnie musimy określić czy nasze akcesoria dodatkowe zmieszczą się w takiej torbie czy plecaku. Na koniec pozostaje już wybór koloru. Nie bez znaczenia jest też budżet jaki chcemy przeznaczyć na ten dodatek do laptopa, jeśli dysponujemy większym budżetem warto wybrać któregoś z renomowanych producentów jak na przykład Dicota, Kensington czy Targus. Torby i plecaki tych producentów zawsze mają dużo przegród i kieszeni dodatkowych na dokumenty, telefony oraz inne przedmioty, które chcemy mieć przy sobie. Doatkowo plecaki oraz torby renomowanych productentów gwarantują odpowiednią wytrzymałość. Jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem i potrzebujemy czegoś naprawdę pojemnego, profesjonalnego do częstych podróży czy delegacji to możemy wybrać torbę, która jest wyposażona w uchwyt jak w walizce oraz kółka do toczenia po chodniku czy innych powierzchniach tzw. rollery, takie torby są też określane mianem mobilnych biur. Przy mniejszym budżecie torby i plecaki mogą być równie pojemne oraz przy odpowiednim użytkowaniu wytrzymałe wystarczy tylko dobrze poszukać.