Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Filtruj według

Cena

Cena

  • 714,00 zł - 7 724,00 zł

Lista
Pokazano 1-19 z 19 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Tablice interaktywne - zastosowanie

Tablica interaktywna wygląda bardzo podobnie do filpchartu lub tablicy suchościeralnej i oczywiście może spełniać te funkcje, jednak nie do tego została stworzona. Tablicę interaktywną można bowiem połączyć z komputerem i projektorem multimedialnym dzięki czemu zamienia się w prawdziwie efektywne medium do prezentacji. To najprostszy sposób na uzyskanie substytutu wielkiego monitora dotykowego. W niektórych tablicach elementy wyświeltanego obrazu wskazywane są za pomocą specjalnego pióra w innych zaś mozna wskazać dowolnym przedmiotem lub nawet dłonią. Zastosowanie tego typu tablic jest szerokie, świetnie sprawdzają się na wszelkiego rodzaju konerencjach połączonych z prezentacją, na zebraniach firmowych, szkoleniach a także jako pomoc dydaktyczna w szkołach i przedszkolach a także na uczelniach wyższych. Teoretycznie nie ma ograniczeń w sposobie zastosowania tych urządzeń.

Tablica interaktywna - jak działa?

Działanie jest w miarę proste. Tablica identyfikuje położenie pióra, lub przedmiotu lub dłoni przecinającej niewidoczną siatkę podczerwieni. Identyfikacja odbywa się w osiach X i Y i jest przekazywane do komputera co przekłada się na położenie kursora myszy na pulpicie i taki obraz jest przekazywany do projektora, który wyświetla na tablicy. Oczywiście jest to wielkie uproszczenie ponieważ tablice mają różne technologie określania położenia w osi X i Y oraz mogą być wyposażone w czujniki siły nacisku co też może wpływać na wynik działania kursora na przykład w specjalnym programie edukacyjnym. Zazwyczaj z urządzeniem dostarczane jest specjalne oprogramowanie do obsługi, które ułatwia zdecydowanie współpracę poszczególnych elementów tablicy. To co jest wyświetlane na tablicy interaktywnej można zaznaczać, podkreślać, zakreślać, obracać i tak dalej. Funkcji edycji wyświetlanego obrazu jest wiele. Dodatkowo, każdą sesję można zapisać na dysku twardym komputera lub laptopa, wysłać pocztą email lub uwiecznić na drukarce laserowej lub atramentowej.

Tablica interaktywna - zestaw

Kompletny zestaw umożliwiający pracę z tablicą multimedialną to oczywiście komputer lub laptop, projektor, który najczęściej jest projektorem krótko ogniskowym oraz sama tablica. Te trzy elementy pozwalają już na uruchomienie i pracę z dowolnym materiałem edukacyjnym lub przygotowaną prezentacją. W sklepie ITKing.pl możecie kupić zestawy tablic z projektorami jak i same tablice. Polecamy jednak zestawy gdyż jest to najlepiej dobrany projektor do przekątnej danej tablicy mulitmedialnej co gwarantuje nam najlepszą współpracę tych elementów. W ofercie mamty także stojaki do tablic oraz akcesoria w postaci przystawek z piórami a także głośniki do odtwarzania treści audio. Podczas wyboru odpowiedniego do potrzeb modelu warto zwrócić uwagę na to ile cali przekątnej ma dana tablica oraz z jakiego materiału jest wykonana mogą być ceramiczne lub z tworzyw sztucznych oraz aluminium. W zakresie zakupu do placówek edukacyjnych ITKing.pl współpracuje ze szkołami w tym zakresie.