Responsive layout
/
/

Serwery i macierze dyskowe Dell, Lenovo, HPE, Fujitsu, IBM

Serwer dla kogo?

Serwery są wykorzystywane wszędzie tam gdzie dostęp do danych czy aplikacji powinno mieć dostęp wielu użytkowników. Przykładowe zastosowania serwerów to m.in. wszelkiego rodzaju programy księgowe, magazynowe, sprzedażowe, systemy CRM i ERP, strony internetowe czy bazy danych. Z powyższego widać, iż serwer znajdzie zastosowanie w prawie każdej firmie czy organizacji nawet tej małej. Serwery świetnie sprawdzają się także jako urządzenia do archiwizacji czy backupu...czytaj dalej >

Aktywne filtry

Cena

Cena

  • 1 972,00 zł - 81 652,00 zł

Producent

Producent

Dostępność

Dostępność

System operacyjny

System operacyjny

Pamięć zainstalowana (GB)

Pamięć zainstalowana (GB)

Typ obudowy

Typ obudowy

Moc zasilacza

Moc zasilacza

Hot Swap

Hot Swap

Kontroler RAID

Kontroler RAID

Model zainstalowanego procesora

Model zainstalowanego procesora

Wbudowany LAN 100Mb / 1Gb

Wbudowany LAN 100Mb / 1Gb

Pokazano 1-36 z 146 pozycji

... danych. Przedział cenowy serwerów zaczyna się mniej więcej od 3500 zł a więc nie jest to znaczący wydatek dla firmy biorą po uwagę funkcjonalność serwera. Górnej granicy cenowej nie ma ponieważ jest ona uzależniona tylko i wyłącznie od parametrów serwera. W ofercie mamy serwery renomowanych producentów takich jak Dell, Lenovo, HPE, Fujitsu. Każdy znajdzie tutaj coś dla swoich wymagań.

Jaki system operacyjny do serwera?

System operacyjny w serwerze i jego wybór jest uzależniony od aplikacji jakie będą na nim uruchomione i ich wymagań. Warto odpowiedzieć sobie na początku czy serwer będzie zwykłym serwerem czy też będą na nim uruchomione maszyny wirtualne czyli wiele mniejszych serwerów wirtualnych. Jeśli mamy mieć środowisko zwirtualizowane to przed wyborem systemu operacyjnego uruchomionego na serwerze należy wybrać wirtualizator. ITKing jest partnerem producenta wirtualizatora VMware ale na serwerze mozna uruchomić wiele innych wirtualizatorów. Jeśli wybieramy system operacyjny do serwera to w zasadzie wybieramy produkt Microsoft Serwer 2019 lub 2016, możemy także wybrać jakąkolwiek dystrybucję Linuxa taką jak na przykład Ubuntu czy RedHat lub system odmiany UNIX.

Storage - co to jest?

Storage to ogólnie przyjęte określenie na miejsce do przechowywania danych. Mówiąc w aspekcie serwera mamy na myśli pojemność wszystkich dysków twardych a także ich rodzaj i interfejsy. Storage to przede wszystki w nomenklaturze serwerowej macierze dyskowe lub serwery NAS. W ofercie ITKing znajdzeicie wielu róźnych producentów macierzy dyskowych oraz serwerów NAS, które służą do przechowywania danych.

Dodatki do serwerów i infrasturktury serwerowej

Dodatki do serwerów a także elementy infrastruktury serwerowej to przede wszystkim wszelkiego rodzaju kontrolery rozszerzające możliwości serwerów. Jeśli chodzi o wyposażenie infrastruktury serwerowej mamy tutaj na myśli wyposażenie serwerowni czyli szafy serwerowe, konsole KVM do zarządzania wieloma serwerami, wentylatory do szaf rackowych, zasilacze i zasilacze awaryjne a także listwy antyprzepięciowe zabezpieczające do szaf rack. To wszystko jest dostępne na ITKing.pl. Projektujemy i pomagamy dobrać elementy infrastuktury serwerowej.