Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 115,00 zł - 2 338,00 zł

Lista
Pokazano 1-21 z 21 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Dodatkowa gwarancja do monitora komputerowego

Rozszerzenia gwarancji do monitorów to dodatki do monitorów komputerowych, które pozwalają zachować bezpieczeństwo przez dłuższy czas. Monitor jest jednym z najważniejszych elementów potrzebnych do korzystania z komputera stacjonarnego. Najczęściej spotykaną długością gwarancji w monitorach są 2 lata czasam 3 ale jest to wąska grupa modeli. Dlatego producenci prygotowali opcję dokupienia specjalnego certyfikatu, najczęściej w formie elektronicznej, do poszczególnych modeli. Takie dodatkowe gwarancje potrafią wydłużyć czas bezpłatnej obsługi serwisowej do 5 lat. Można wraz z nimi dokupić specjalną opcję, którą jest naprawa w miejscu użytkowania monitora tzw. On-site. Wtedy nie musimy już martwić się o dostarczenie urządzenia do serwisu producenta. Po prostu wyznaczony przez producenta serwisant przyjedzie do miejsca w którym znajduje się zepsuty monitor i tam go naprawi. To dobra i wygodna opcja. Dodatkową opcją do rozszerzeonej gwarancji może być tak zwany serwis 24 na 7 co oznacza, że naprawę oraz jej wykonanie może być przeprowadzone w trakcie całej doby przez 7 dni w tygodniu niezależnie od tego czy jest akurat dzień roboczy czy wolny. Taka dodatkowa gwarancja jest proponowana zazwyczaj do droższych modeli wyświetlaczy ponieważ często są one wykorzystywane w zaawansowanych rozwiązaniach i trudno jest je zastąpić jakimkolwiek innym monitorem. Producenci zgadzają się w zasadzie w większości aby mozna było dokupywać rozszerzeoną gwarancję w dowolnym momencie. Jedynym warunkiem takie zakupu jest to, iż monitor musi być w trakcie gwarancji czyli przykładowo jeśli mamy monitor, który ma 3 lata gwarancji i jest on jeszcze objęty okresem gwarancyjnym to z powodzeniem możemy dokupić dodatkową gwarancję jeśli uważamy, iż jest ona potrzebna.

Rozszerzenie gwarancji na monitor komputerowy - czy warto?

Nikt nie lubi jeśli jego urządzenia się psują. Jest to zawsze związane z szeregiem czynności które trzeb wykonać. Sprawdzenie czy sprzęt jest jeszcze na gwarancji, zgłoszenie usterki, dostarczenie monitora do serwisu i w końcu odbiór, dodatkowo jeśli urządzenie jest po gwarancji to czeka nas jeszcze wydatek i to nie mały w przypadku niektórych modeli. Im starszy monitor tym coraz trudniej o części zamienne do jego naprawy. Dlatego jeśli mamy 5 letnią gwarancję to przez 5 lat nie musimy się martwić po pierwsze o koszty naprawy a po drugie o to czy będzie możliwa naprawa. To producenci dbają o zapas odpowiednich części, które posłużą do naprawy, ale dokładnie wiedzą ile modeli danego monitora i jakimi gwarancjami jest objętych. Dlatego przy naprawach płatnych serwisant może stwierdzić, iż części, która mogłaby usunąć usterki już nie ma, ale jeśli na przykład pojawi się właściciel monitora komputerowego z 5 letnią gwarancją to dla niego części mogą być specjalnie dostarczone przez producenta. Dlatego na pytanie czy warto posiadać dłuższą gwarancję zawsze odpowiadamy, że tak warto biorąc pod uwagę jeszcze jeden ważny fakt, który mówi o tym, iż w urządzeniu w trakcie eksploatacji z każdym rokiem wzrasta ryzyko wystąpienia awarii.