Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij
Lista
Pokazano 1-30 z 3404 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Projetor multimedialny - czy to sprzęt dla mnie?

Kino w domu? Któż nie chciałby obejrzeć ulubionego filmu w zaciszu własnego domu czy mieszkania? Teraz marzenia o własnym kinie można spełnić w prosty sposób. Kupno własnego projektora to wydatek porównywalny w kupnem dobrego telewizora. Dzięki projektorowi uzyskamy większy obraz i stworzymy namiastkę prawdziwego kina w miejscu w którym czujemy się komfortowo. Bez reklam przed seansem no i z tańszym niż w kinie popcornem. Jeszcze tylko odpowiedni ekran i już można się cieszyć z ulubionej produkcji filmowej. Oczywiście projektory służą także do prezentacji różnych projektów, dokumentów czy też innych materiałów multimedialnych na spotkaniach u klientów czy w innych sytuacjach. Idealnym dopełnieniem zestawu projektora i ekranu do projekcji jest zestaw kina domowego, które zapewni szczególne wrażenia dźwiękowe. Projektory dzisiaj już w wielu miejscach zastąpiły tradycyjne telewizory a ich niepodważalną zaletą jest wielkość wyświetlanego obrazu a to jest równoznaczne z większym komfortem oglądnia. Projektory z powodzeniem zadomowiły się na wszelkiego rodzaju uczelniach w salach wykładowych gdzie prezentuje się treści dla studentów lub uczniów. Podczas prowadzenia różnego rodzaju szkoleń lub zebrań są już w zasadzie niezbędne. Do prawidłowego montażu projektora warto wykorzystać specjalistyczny uchwyt do projektora dzięki któremu zamontujemy projektor pod sufitem lub na ścianie i będziemy mogli dobrze go wyregulować aby uzyskać najlepszy obraz.

Na jakie parametry projektorów warto zwrócić uwagę?

Podstawowym parametrem projektora jest możliwa do wyświetlenia rozdzielczość obrazu. Oczywiście w tym przypadku im wyższa tym lepiej. Dodatkowo przy dużych rozdzielczościach duże rozmiary wyświetlanych obrazów są dokładniejsze. W sklepie komputerowym ITKing.pl znajdziecie projektory, które potrafią wyświetlać treści multimedialne w rozdielczościach sięgających rodzielczości 4k. Oczywiście możliwości wyświetlania są także związane ściśle z technologią generowania obrazu w projektorze i jego połączenia z lampą oraz obiektywem. W naszym katalogu znajdziecie projektory w większości technologii zaczynając od najprostszych proejtkorów LED i LCD poprzez projektory DLP, LASER, XEED a na projektorach instalacyjnych kończąc. Innym ważnym paremtrem rzutnika multimedialnego jest jasność obrazu wyrażona w jednostkach lm (lumen) i wtym przypadku analogicznie do rozdzielczości im więcej lumenów w jednostce jasności tym obraz będzie jaśniejszy a należy pamiętać, że wyświetlamy obrazy nie zawsze w idealnych warunkach zaciemnienia pomieszczenia. Do zróżnicowanych warunków wyświetlania wystarczy już rzutnik z lampą która daje jasność minimum 2500 lumenów. Innymi ważnymi parametrami są proporcje obrazu na przykład zbliżone do kwadrata 4:3 świetnie sprawdzą się na szkoleniach, zebraniach w firmie, natomiast te panoramiczne jak 16:9 świetnie spiszą się w warunkach domowego kina. Nie można pominąć także złącz wejściowych projektora multimedialnego którymi podłączać będziemy nasze źródła obrazu. Projektory nawet te najprostsze są wyposażone najczęściej w kilka wejść także jest w czym wybierać. Niektóre projektory mogą by wyposażone w funkcje odtwarzania filmów, plików, prezentacji czy też innych treści wprost z pendriva USB. Inne z kolei posiadają złącza sieci LAN lub Wi-Fi dzięki którym można przesyłać obrazy wprost do projektora. Projektory biznesowe do firm i na spotkania z klientami powinny być lekkie ponieważ będzie taki projektor przenoszony w różne lokalizacje w związku z tym warto zwrócić uwagę na wagę takiego rzutnika. Do domu warto wybrać projektor z odpowiadającym nam designem a na ITKing.pl jest czym wybierać.

Tablice interaktywne do szkół i uczelni

Tablice interaktywne na dobre już zagościły w szkołach, przedszkolach i uczelniach. Są to tak naprawdę zestawy tablic z czujnikami nacisku i dotyku oraz projektora. Projektor wyświetla obraz na tablicy interaktywnej a czujniki przekazują wprost do laptopa czy komputera stacjonarnego punkt dotyku i siłę nacisku dzięki czemu wykładowca, naczuczyciel czy prowadzący prezentację może zaznaczać różne elementy na obrazie czy też wykonywać z obrazem mnóstwo innych rzeczy a dzięki temu taka lekcja, wykład czy prezentacja są niezwykle interaktywne i łatwo zapadają w pamięć słuchaczy. Z tablicą interaktywną prowadzenie zajęć jest bardziej efektywne. W ofercie posiadamy także wizualizery.