Microsoft Windows, Office


Microsoft to gigant z Redmond w zakresie produkcji oprogramowania systemowego jak i użytkowego. Początki były skromne ponieważ pierwszym systemem operacyjnym Microsoft był DOS obsługiwany z wiersza poleceń. Następnie nastąpiła rewolucja w komputerach osobistych wraz z systemem Windows 3.1 dalej Windows 95, 98, Millenium, Vista, XP, 7, 8.1 aż do aktualnej wersji świetnego systemu operacyjnego Windows 10. Producent ten posiada swoje placówki na całym świecie a jego produkty takie jak Office 2016 i wcześniejsze wersje zna prawie każdy. Kultowe programy takie jak word, excel, powerpoint czy access są wykorzystywane codziennie przez pracowników na całym świecie do tworzenia dokumentów. Producent ten angażuje się także w różne inicjatywy wspierające nowoczesne technologie a także działalność charytatywną. W ostatnim czasie systemy operacyjne zostały wyposażone w system wspomagania obsługi nazywany Cortana, który jest obsługiwany za pomocą komend głosowoych co znacznie ułatwiło komunikację z urządzeniami. Produkty Microsoft są intuicyjne i wspierają efektywną i kreatywną pracę dzięki takiemu podejściu zdobyły uznanie użytkowników na całym świecie.


Windows Serwer 2012 R2 i 2016


Serwerowe systemy operacyjne Microsoft Windows Serwer 2012 R2 oraz 2016 są odpowiedzialne za pracę wielu serwerów na całym świecie zarówno w środowiskach fizycznych jak i zwirtualizowanych. Uruchomionych jest na nich wiele serwerów Active Directory jak też różnych maszyn aplikacyjnych. Oprogramowanie to jest stabilne a także cały czas dopracowywane i dostosowywane do najnowszych wymagań oraz sprzętu. W zakresie oprogramowania systemowego współpracuje z Microsoft wielu światowych liderów w produkcji urządzeń serwerowych i sprzętu IT chociażby tacy jak Dell, HP czy Fujitsu Siemens. Dodatkowo Microsoft jest gigantem w zakresie baz danych SQL, posiada własny produkt MS SQL, który jest wykorzystywany przez większość liczących się aplikacji bardzo dużej ilości producentów.


Azure i Office 365


W ostatnich latach Microsoft stał się prekursorem rozwiązań chmurowych. Początki były skromne ponieważ zaczeły się od Office 365. Od tej pory każdy i każda organizacja może przechowywać swoje dokumenty w infrastrukturze chmurowej to daje wysoki poziom bezpieczeństwa a także dostępność z niemal każdego miejsca na świecie do dokumentów a dodatkowo platforma sprzętowa nie jest już problemem. Idąc dalej Microsoft wprowadził produkt o nazwie Azure. To nic innego jak wynajmowalna wirtualna infrastruktura serwerowa od Microsoftu. Teraz każdy może tworzyć nieograniczoną ilość serwerów wirtualnych o różnym zastosowaniu bez inwestycji w drogi sprzęt serwerowy a co najważniejsze opłaty są uzależnione od skali wykorzystania infrastruktury giganta z Redmond. Aktualnie produkty te można nabywać w modelu subskrybcyjnym płacąc tylko i wyłącznie za wykorzystany czas ich użytkowania. Warto także wspomnieć także o takich klasykach jak system wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem Dynamics 365 czy wspomaganie projektowania Visio.


XBOX i Surface


Oczywiście producent ten wytwarza także własny sprzęt. Konsola do gier XBOX jest głównym rywalem konsoli Playstation produkowanej przez firmę SONY. Xbox ma swoich zagorzałych fanów na całym świecie i dorównuje swojemu rywalowi pod kątem wydajności. Na Xbox-a dostępnych jest wiele tytułów niedostępnych na konsoli od Sony. Surface to natomiast produkt dzięki któremu Microsoft chce wejść do grupy urządzeń mobilnych lub przenośnych. Surface doczekał się już drugiej generacji. Wyposażony jest w wyświetlacze PixelSense, który jest dedykowany tylko dla niego. Każdy kto pracuje z grafiką doceni tą technologię. Dodatkowo najnowszy surface wytrzyma nawet 17 godzin pracy na baterii.


Hololens


Okulary Hololens świetnie wpisują się w wizję cyfrowej transformacji. Okulary te służą do obsług technologii rozszerzonej rzeczywistości, która polega na nałożeniu dodatkowych informacji na znajdujący się w rzeczywistości obraz to daje ludziom nowe możliwości pracy, pracy grupowej, komunikacji i kreatywności a także wspiera procesy produkcyjne. Wg producenta wszyskie możliwości wykorzystania tego urządzenia na dzień dzisiejszy nie są jeszcze znane.


 


 IT KING jest parnterem Microsoft w zakresie produktów użytkowych jak i serwerowych, azure oraz Office 365. Możesz swobodnie z nami rozmawiać. Jesteśmy także licencjonowanym partnerem Microsoft w zakresie obsługi placówek edukacyjnych.


 


autoryzowany partner microsoftpartner microsoft dla edukacji 


 


 

Lista produktów producenta: MICROSOFT