Lenovo laptopy, komputery, monitory


Lenovo to nowoczesna firma, która założona została przez twórców legendarnej marki IBM i nazywała się początkowo Legend. Swoją pierwszą siedzibę miała w Pekinie w Chinach. Lenovo zawsze blisko współpracowało z IBM w zakresie popularnych produktów a jej głównymi pracami było doskonalenie laptopów. Lenovo jeszcze pod nazwą Legend jako pierwszy wprowadził na rynek chiński komputer oparty o architekturę Pentium 586 w roku 1993. Legend jest już wtedy topowym graczem w zakresie sprzedaży laptoów oraz komputerów na rynku chińskim. Równolegle do tych dwóch grup produktowych aktywnie rozwija produkty z grupy monitorów. W 2003 roku Legend zmienia nazwę na Lenovo i taka nazwa pozostaje do dzisiaj a oprócz laptopów, komputerów, monitorów produkuje także tablety i komputery all-in-one a od końca 2017 roku także serwery i macierze dyskowe.


Laptopy i tablety Lenovo


Po okresie początkowej produkcji laptopów u boku IBM-a Lenovo odkupiło prawa do marki rodziny laptopów ThinkPad i opatrzyło je swoim logiem. Od tego momentu to Lenovo kreuje wizerunek tej legendarnej rodziny laptopów. ThinkPad to synonim wytrzymałości, długowieczności oraz wspaniałej ergonomii pracy. To tutaj narodził się legendarny już trackpoint (ten czerowny sterownik na środku klawiatury) oraz obudowa magnezowa. W tych laptopach stosowano zawsze komponenty najwyższej możliwej jakości, najlepsze matryce jak i nowatorskie rozwiązania w zakresie wydajności, chłodzenia oraz czasu pracy z baterii. Ostatnio podział laptopów Lenovo uległ znacznemu poszerzeniu o takie rodziny jak Yoga, ideapad, seria V. Nie mniej jednak to ciągle dbałość o detale na każdym etapie produkcji. Lenovo jako jeden z nielicznych producentów dostarcza tablety wykorzystujące dwa różne systemy operacyjne a mianowicie Windows i Android także zwolennicy obydwu systemów znajdą u tego producent coś dla siebie.


Lenovo komputery, stacje robocze i all-in-one (AiO)


Każdy kto choć trochę interesuje się informatyką słyszał o ThinkCentre Lenovo. To legendarna już linia komputerów, w której każdy nawet najbardziej wymagający użytkownik znajdzie coś dla siebie. Mamy tutaj klasyczne komputery Lenovo w obudowie tower jak i bardzo małe obudowy SFF. Do gamingu mamy linie Legion Y oraz Cube. Linia S all in-one dla odmiany Lenovo umieścił komputer w podstawie monitora. Każdą z linii komputerów jest dostosowana do konkretnych wymagań. I tak np. Legion oraz Cube mają potężne grafiki oraz najszybsze dostępnę procesory, maksymalną wartość pamięci operacyjnej oraz super szybkie dyski. ThinkCentre to starannie dobrane podzespoły tak aby w pracach w domowych lub biurowych nie przeciążały się zbytnio a co za tym idzie ich żywotność jest znacznie wydłużona. Stacje robocze ThinkStation to komputery z wysokowydajnymi procesorami serwerowymi oraz grafikami Nvidia Quadro do profesjonalnych zastosowań. Niektóre ThinkStation są wyposażone w dwa procesory Xeon. Do 12 dysków oraz system chłodzenia Tri-Channel Cooling sprawiają, że stacja robocza Lenovo to prawdziwy tytan pracy.


Stylowe monitory Lenovo


Producent ten stworzył już odrębną sztukę tworzenia pięknych monitorów. Większość aktualnie dostępnych monitorów to monitory bez ramkowe. Piękny wygląd idzie w parze z funkcjonalnością oraz parametrami wyświetlania. Każdy znajdzie tutaj monitor dla siebie, zarówno do firmy jak i do domu czy do grania. Trwałość monitorów jest równie porównywalna z produktami takimi jak laptopy czy komputery.


Serwery i macierze dyskowe Lenovo


Lenovo stosunkowo niedawno odkupił od IBM linie serwerów. Świadczy to o ogromnym zaufaniu potentata do firmy Lenono. Serwery IBM miały ugruntowaną pozycję w grupie produktów do DataCenter. Jeżeli Lenovo poprowadzi tą linię równie dobrze jak laptopy czy komputery to można być spokojnym o jakość produktu. Aktualnie linie serwerowe na razie jeszcze zostają wg terminologi i sposobu produkcji zgodne z IBM. Nieco wcześniej Lenovo uruchomiło produkcję macierzy dyskowych także w związku z zakończeniem produkcji w tej grupie przez IBM-a. Jak na razie macierze te zdobywają coraz większą popularność na całym świecie. Cechuje je przystępna cena oraz niespotykane rozwiązania w tej grupie cenowej chociażby takie jak zaawansowane scenariusze replikacji. Produkty te coraz częściej są wybierane do pracy w Data Center.


IT King jest parnterem Lenovo dzięki temu masz zawsze kompetentną obsługę oraz uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania dotyczące produktów tego producenta.


 


Lenovo Business partner IT King


 


 

Lista produktów producenta: LENOVO