Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij
Lista
Pokazano 1-30 z 206 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Który procesor jest dla Ciebie

Wybór procesora to niezwykle istotna kwestia. W zależności od tego, w którym momencie jesteśmy. Jeśli chcemy unowocześnić nasz komputer stacjonarny powinniśmy najpierw sprawdzić jaki socket (gniazdo) procesora znajduje się na naszej płycie głównej i w zależności od tego powinniśmy dobierać nowy procesor. Dodatkowo w takiej sytuacji powinniśmy sprawdzić czy Nasza płyta główna obsłuży procesor, który wybraliśmy. Jeśli wszystko się zgadza to możemy kupić nowy procesor i cieszyć się większą mocą. Jeśli jesteśmy na etapie kupna nowego komputera to także musimy kierować się gniazdem procesora i możliwościami płyty głównej z tym, że w takim przypadku możemy najpierw wybrać interesujący Nas procesor a dopiero do niego dobrać płytę główną. 

Intel lub AMD

Aktualnie mamy dwóch wiodących produentów procesorów Intel i AMD. Producenci Ci produkują procesory, które w swojej konstrukcji bardzo się od siebie różnią w związku z tym powinniśmy wcześniej wiedzieć do czego przeznaczymy Nasz nowy komputer stacjonarny i na czym najbardziej nam zależy. Procesory Intel gwarantują stabilną pracę oraz niższe temperatury pracy ale są droższe od procesorów AMD. Natomiast procesory AMD pracują w wyższych temperaturach dlatego trzeba dużą uwagę zwrócić na chłodzenie procesora ponieważ niewłaściwa temperatura (zbyt wysoka) może być przyczyną niestabilnej pracy procesora.