Responsive layout
/
/
/
/

Procesor AMD Ryzen 5 2600X AM4 BOX

Socket AM4 3,6 GHz i 4,2GHz w trybie turbo, Cache L2 3MB, cache L3 16MB, TDP 95W

SYMBOL PRODUCENTA:

YD260XBCAFBOX

683,06 zł
darmowa dostawa

Zamów w ciągu

wyślemy do ciebie jeszcze dzisiaj! (dotyczy zamówień opłaconych)

Typ procesora: AMD Ryzen 5

Seria procesora: AMD Ryzen 5

Typ gniazda: Socket AM4

Ilość rdzeni: 6

Ilość wątków: 12

Częstotliwość taktowania procesora: 3600 MHz

Częstotliwość taktowania turbo: 4200 MHz

Odblokowany mnożnik: tak

Procesor AMD Ryzen 5 2600X S-AM4 3.60/4.20GHz BOX (YD260XBCAFBOX)
  • Procesor AMD Ryzen 5 2600X S-AM4 3.60/4.20GHz BOX (YD260XBCAFBOX)
  • Procesor AMD Ryzen 5 2600X AM4 BOX
  • Procesor AMD Ryzen 5 2600X AM4 BOX

AMD Ryzen 5 2600X dobry do grania i streamingu

 

Procesor AMD Ryzen 5 2600X drugiej generacji to świetny procesor do komputerów wysokowydajnych, do grania i tworzenia. Posiada wbudowanych 6 fizycznych rdzeni oraz 12 wątków. Oblokowany mnożnik pozwala na podkręcanie tego procesora. Wykonany w technologii 12nm FinFet. Bazowa częstotliwość to 3,6GHz ale w trybie Tubro procesor AMD Ryzen 5 2600X może pracować z częstotliwością 4,2GHz. Pamięć Cache poziomu L2 to 3MB natomiast poziomu L3 to już 16MB. Maksymalna temperatura pracy wynosi 95°C a TDP to 95W - zwróć uwagę na ten parametr kupując wentylator lub chłodzenie wodne do tego procesora. Procesor Ryzen 5 2600X jest dedykowany do systemów VR.

 

Procesor Ryzen 5 2600X nie posiada zintegrowanej karty graficznej. 

 

 

 

 

Obsługa pamięci

 

Maksymalna częstotliwość szyny pamięci to 2933MHz, AMD Ryzen 5 2600X obsługuje pamięci DDR4 także w trybie dwukanałowym.

 

Rodzina procesorów AMD Ryzen

 

Premiera AMD Ryzen 5 2600X odbyła się 19 kwietnia 2018 roku. Ten procesor jest sprzedawany w opakowaniu BOX. Razem z AMD Ryzen 5 2600X otrzymujesz fabryczne chłodzenie co pozwala obniżyć koszty wydatków na komputer. To chłodzenie świetnie sprawdzi się podczas standardowego użytkowania tego układu jednak jeśli myślisz o overclockingu powinieneś zaopatrzyć się w bardziej zaawansowany układ chłodzenia.

 

 

 

Socket AM4

 

Procesor Ryzen 5 2600X pasuje do płyt głównych wyposażonych w gniazdo procesora AM4. Powinno się dobierać procesor pasujący do gniazda płyty głównej. Socket AM4 to gniazdo bardzo popularne wśród procesorów produkowanych przez AMD. Chcarakteryzuje się obługą dwukanałowych pamięci DDR4 oraz posiada 1331 pinów. Procesory AMD Ryzen Desktop i obsługują najnowsze technologie dla entuzjastów: PCIe® 3.0 x16, NVMe, SuperSpeed ​​USB 10Gbps, RAID i inne.

 

Przykładowe zdjęcie gniazda procesora AM4 - nie reprezentuje konkretnego modelu.

 

 

Odlbokowany mnożnik dla overclockingu

 

AMD Ryzen 5 2600X posiada odblokowany mnożnik dzięki czemu możesz swobodnie go podkręcać aby zwiększać jego wydajność. Pamiętaj jednak o właściwym chłodzeniu procesora. Takie podejście producenta AMD pozwala na szerokie zastosowanie procesora w komputerech z konfiguracją gamingową oraz do najbardziej wymagających zastosowań.

 

 

 

Szybkie kompatybilne pamięci

 
 
Istnieje wiele przetaktowanych zestawów pamięci. Aby Ci pomóc, AMD  opracował listę kompatybilności pamięci procesorów Ryzen
 
 

 

 

 

 

Narzędzie AMD Ryzen Master

 

Odblokuj pełną kontrolę nad systemem z procesorem AMD Ryzen, aby spersonalizować podkręcanie i wydajność.

 

 

Architektura 7nm Zen 2

 


Wysokowydajna architektura Zen 2 x86 Core firmy AMD umożliwia procesorom Ryzen trzeciej generacji, takim jak AMD Ryzen 9 3900X, najwyższą wydajność jednowątkową i wielowątkową spośród wszystkich popularnych procesorów do komputerów stacjonarnych. Dla graczy i twórców jest to wydajność o znaczeniu krytycznym, która pomoże Ci wygrać.


Przetwarzanie w chmurze, produktywność przedsiębiorstwa, wciągające wrażenia wizualne, gry i przesyłanie strumieniowe wymagają zwiększonej wydajności obliczeniowej przy optymalnej energooszczędności. Od samego początku inżynierowie AMD projektowali nowy rdzeń Zen 2, aby sprostać tym wymaganiom, oferując większą przepustowość rdzenia, większe pamięci podręczne i potężne możliwości wielowątkowości. 
Rdzenie Zen 2 są zaprojektowane tak, aby efektywnie wykorzystywać dostępne zasoby mikroarchitektoniczne w celu uzyskania optymalnej wydajności obliczeniowej. W porównaniu z naszą poprzednią architekturą, możliwości 2X zmiennoprzecinkowe i do 15% więcej instrukcji na cykl zapewniają nowe progi wydajności

 

 

Technologia AMD SenseMI. Technologia, która myśli.

 

 

Technologia AMD SenseMI to zestaw funkcji uczenia się i dostosowywania, które pomagają procesorowi AMD Ryzen dostosować wydajność do Ciebie i Twoich aplikacji, dzięki prawdziwej inteligencji maszynowej (MI). Wreszcie uzyskujesz wydajność.


 

 
Rozszerzony zakres częstotliwości 2 (XFR 2)

Wielu entuzjastów wybiera najlepsze chłodzenie w swoich komputerach PC, a procesory AMD Ryzen trzeciej generacji do komputerów stacjonarnych mogą automatycznie nagrodzić ten wybór XFR 2. Na przykład: Wszystkie procesory AMD Ryzen od drugiej generacji mogą korzystać z niższych temperatur oferowanych przez chłodzenie premium, aby umożliwić wyższą wydajność wielordzeniową.

 


Rozszerzony zakres częstotliwości (XFR)

 

Automatyczne dodatkowe zwiększenie wydajności dla systemów entuzjastów z doskonałym chłodzeniem procesora. Pozwala na prędkości procesora przekraczające zwykłe limity Precision Boost. Szybkość zegara skaluje się z wydajnością chłodzenia w sposób całkowicie automatyczny; nie wymaga wprowadzania danych przez użytkownika.

 

AMD StoreMI


Szybki i łatwy sposób na rozszerzenie i przyspieszenie pamięci masowej w komputerze stacjonarnym z procesorem AMD Ryzen.

 

Technologia AMD StoreMI to potężne narzędzie dla entuzjastów komputerów PC, którzy chcą skrócić czas ładowania, rozruchu, zarządzanie plikami lub szybkość reakcji systemu: Być może zainstalowałeś system Windows® na dysku twardym, ale nie chcesz niczego ponownie instalować, aby uzyskać wydajność podobną do SSD: StoreMI może pomóc. A może chcesz, aby dysk twardy ze wszystkimi twoimi grami pozwolił Ci dołączyć do meczu z prędkością SSD: StoreMI może pomóc. Technologia AMD StoreMI akceptuje parowanie dysków twardych i SSD o dowolnej pojemności Niezależnie od potrzeb związanych z akceleracją pamięci masowej, technologia AMD StoreMI automatycznie łączy najczęściej używane pliki z pamięcią podręczną SSD w celu uzyskania maksymalnej wydajności. Technologia AMD StoreMI została przebudowana od podstaw za pomocą nowego algorytmu, dzięki czemu jest bezpieczna i prosta w użyciu. Teraz konfiguracja StoreMI po prostu odzwierciedla najczęściej używane pliki na wybrany dysk SSD, pozostawiając oryginalną kopię nienaruszoną. Oprogramowanie bezproblemowo przekierowuje system Windows® i aplikacje do szybszej kopii lustrzanej. Usunięcie lub wyłączenie pamięci podręcznej SSD pozostawia wszystkie pliki na dysku twardym w miejscu, w którym się zaczęły. Jeśli masz płytę główną AMD X570, B550, 400 Series, X399 lub TRX40, możesz bezpłatnie pobrać AMD StoreMI.

 

Specyfikacja

Producent
AMD
Kod producenta
YD260XBCAFBOX
Inne parametry
Typ procesora
AMD Ryzen 5
Obsługa Hyper Threading
tak
Opakowanie
BOX
Obsługa instrukcji 64-bit
nie
Proces technologiczny
12 nm
Pamięć Cache L2
3072 KB
Liczba rdzeni w strukturze procesora
6
Informacje dodatkowe
PCI Express Version: PCIe 3.0 x16 Thermal Solution: Wraith Spire Max Memory Speed: 2933 MHz Memory Interface: DDR4 Memory Channels: 2
Obsługa Hyper Transport
nie
Gniazdo procesora
Socket AM4 (1331)
Opis ogólny
Procesor AMD Ryzen 5 2600X S-AM4 3.60/4.20GHz BOX
Częstotliwość taktowania CPU
3600 MHz
Pamięć Cache L3
16384 KB

Szczegółowe warunki gwarancji

Raty

Wartość produktu:
683,06 zł
Ilość rat
Twoja wpłata

Szczegóły finansowe

Całkowita kwota kredytu

0,00 zł

Całkowity koszt kredytu

0,00 zł

Całkowita kwota do zapłaty

0,00 zł

Prowizja

0,00 zł

Odsetki

0,00 zł

Stopa procentowa

0 %

RRSO

0 %

Opinie o AMD Ryzen 5 2600X AM4 BOX

Napisz swoją opinię

Procesor AMD Ryzen 5 2600X AM4 BOX

Typ procesora: AMD Ryzen 5

Seria procesora: AMD Ryzen 5

Typ gniazda: Socket AM4

Ilość rdzeni: 6

Ilość wątków: 12

Częstotliwość taktowania procesora: 3600 MHz

Częstotliwość taktowania turbo: 4200 MHz

Odblokowany mnożnik: tak

Napisz swoją opinię