Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij
Lista
Pokazano 1-30 z 945 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Obudowa komputerowa - do czego?

Jeśli chcemy samodzielnie poskładać zestaw komputerowy lub nie podoba nam się aktualny wygląd naszego komputera stacjonarnego to niezbędna do tego będzie obudowa PC. Ten element musi być dobrany odpowiednio do podzespołów komputera ponieważ jeśli zostanie wybrany nieodpowiedni model czy format obudowy to niestety nie będziemy mogli poskładać naszego desktopa. W sklepie ITKing.pl macie wybór około tysiąca różnych obudów co pozwala zakładać, że każdy znajdzie odpowiednią dla swoich potrzeb i atrakcyjną wizualnie obudowę właśnie dla siebie.

Jaki rodzaj obudowy komputerowej wybrać?

Jest wiele różnych rodzajów obudów do desktopów dlatego na etapie wyboru powinno się określić jaki rodzaj, przeznaczenie oraz rozmiar tego komponentu będzie dla Nas atrakcyjny. Biorąc pod rozwagę rozmiar obudowy to należy wiedzieć iż najmniejsze z nich to obudowy MFF oraz SFF czyli tzw. Small Form Factor, te obudowy zmieszczą się wszędzie i mogę pracować zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej. Trzeba mieć na uwadze, że w tych obudowach mieszczą się maksymalnie płyty główne w formacie ITX, napędy optyczne typu slim oraz specjalne dedykowane zasilacze, generalnie nie są to pojemne modele, dodatkowo trzeba wiedzieć, iż niewiele tutaj miejsca na rozbudowę w przyszłości a jedynym dostępnym sposobem chłodzenia są tradycyjne rozwiązania chłodzenia powietrzem. Te obudowy raczej nie nadają się do mocniejszych procesorów ponieważ nie można w nich zamontować odpowiednio wielkiego wentylatora z radiatorem, karta graficzna oraz karty rozszerzeń muszą być w tzw. formacie Low Profile. Następnym rodzajem są obudowy Mini, Micro oraz Midi Tower, są to nieco większe obudowy od wcześniej wspomnianych. Tutaj możemy już zamontować klasyczny zasilacz PC oraz normalne karty rozszerzeń. Jeszcze nie wejdą największe wentylatory, ale jest to i tak już niezła baza do rozbudowy w przyszłości. Format płyty głównej to Micro ATX oraz normalne ATX, można zamontować także tradycyjne napędy optyczne w formacie 5,25 cala. Największymi obudowami są Full Tower. W przypadku tej obudowy można już dużo. Jest miejsce na montaż dużej ilości kart, rozmiar powoduje to, iż podzespoły komputera są dobrze wentylowane. W tych obudowach występują także modele w których można zamontować chłodzenie wodne. Wygodnie montuje się w nich zestawy komputerowe. Niektóre rodzaje obudowy występują w odmianach z oknem to specjalne modele dla graczy oraz wszystkich tych, którze lubią zaglądać do środka komputera i ten widok ich relaksuje. W katalogu znajdziecie także specjalne obudowy typu Cube oraz MediaCenter przeznaczone do montażu zestawów, które mogą stać w reprezentacyjnym miejscu lokalu. Przy wyborze obudowy warto rozpatrzyć fakt kto dany model wyprodukował ponieważ w parze z producentem idzie jakość wykonania. Znajdziecie u nas takie marki jak AeroCool, Chieftec, Corsair, DeepCool, Zalman oraz wiele innych modeli innych uznanych producentów.

Parametry obudów komputerowych

Wybierając odpowiedni model obudowy desktop PC trzeba sprawdzić kilka podstawowych parametrów aby upewnić się, że nasze podzespoły, z których chcemy zbudować komputer na pewno będą pasować. Przede wszystkim należy porównać format płyty głównej z tym czy będzie pasować do obudowy. Sprawdzić jaki zasilacz można zamontować oraz czy jej szerokość lub miejsca montażu pozwolą zamontować nasz model chłodzenia procesora oraz ewentualnie innych części komputera. Ostatnim parametrem są ilości odpowiednich kieszeni do montażu dysków twardych oraz napędów optycznych. Dzięki sprawdzeniu tych kilku zmiennych jesteśmy w stanie wybrać odpowiedni model obudowy do komputera stacjonarnego i cieszyć się samodzielnie zmontowanym zestawem przez wiele lat.