Responsive layout
/
/
/

Myszy komputerowe

Mysz komputerowa - która będzie dobra?

Myszki komputerowe to aktualnie jedno z najważniejszych akcesoriów zarówno do komputerów stacjonarnych jak i laptopów a nawet tabletów. To urządzenie peryferyjne jak żadne inne nie ułatwiło pracy na komputerach. Myszy są używane od prawie 50 lat. Pierwsze były niezwykle proste. Obracająca się kulka poruszała specjalne tarcze przed czujnikami optycznymi dzięki czemu komputer był w stanie...czytaj dalej >

Aktywne filtry

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 588,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Podświetlana klawiatura

Podświetlana klawiatura

Kolor

Kolor

Komunikacja

Komunikacja

Ilość klawiszy

Ilość klawiszy

Podstawka pod nadgarstek

Podstawka pod nadgarstek

Touchpad

Touchpad

Typ klawiszy

Typ klawiszy

Typ złącza

Typ złącza

Wykonanie / przeznaczenie

Wykonanie / przeznaczenie

Profil klawiatury

Profil klawiatury

Ilość pokręteł

Ilość pokręteł

Rozdzielczości pośrednie (dpi)

Rozdzielczości pośrednie (dpi)

Technologia czujnika myszy

Technologia czujnika myszy

Rodzaj myszy

Rodzaj myszy

Pokazano 1-36 z 786 pozycji

... stwierdzić gdzie znajduje się wskaźnik w osi X i Y. Te modele posiadały dwa przyciski lewy i prawy. Umożliwiło to obsługę pierwszych graficznych systemów operacyjnych zarówno firmy Apple jak i Microsoft jak na przykład Windows 3.11. Aktualnie na rynku mamy dostępne myszy laserowe i optyczne, które dzielą się jeszcze na przewodowe i bezprzewodowe. Dostępne są jeszcze myszki przewodowe podłączane do portu PS/2 jednak większość modeli przewodowych jest aktualnie podłączana do portów USB. Z myszek korzystają wszyscy użytkownicy komputerów, w laptopach można się wspierać tzw. touchpadem inaczej nazywanym płytką dotykową. Zróżnicowanie jest olbrzymie zarówno pod kątem producentów, kolorów jak i wzornictwa. Te urządzenia peryferyjne możemy podzielić na myszki dla graczy do szeroko rozumianego gamingu zarówno tego amatorskiego jak i profesjonalnego, mamy także modele dla pracowników biurowych, które są bardzo zaawansowane i oczywiście modele myszy komputerowych przeznaczonych dla użytkownika domowego. Wybór odpowiedniej dla nas myszy sprowadza się więc do określenia jej przeznaczenia, tego czy ma być bezprzewodowa czy przewodowa, kolorystyki a przede wszystkim czy mieści się w przewidzianym na ten zakup budżecie.

Myszka komputerowa - na kablu czy bezprzewodowo?

Jak już wspomniano powyżej myszy dzielą się na te bezprzewodowe i przewodowe. Myszy na kablu mają swoje zalety w postaci szybszej i niezakłóconej transmisji pomiędzy urządzeniem a komputerem jest to szczególnie przydatne w graniu w gry ponieważ nic nie zakłóci rozgrywki, nie rozładuje się bateria czy akumulator w trakcie grania, a każdy ruch będzie niezwykle szybki i precyzyjny. Dobra mysz przewodowa to istotna przewaga w grze komputerowej. Polecamy myszy przewodowe dla grafików oraz projektantów, w których pracy liczy się precyzja a nie wskazane są jakiekolwiek nieprzewidziane problemy w tzw. procesie twórczym. Drugą grupą są myszki bezprzewodowe, które mogą komunikować się z laptopem lub komputerem za pomocą fal radiowych, w parametrach opisana jako RF, przy wykorzystaniu specjalnego odbiornika wpinanego w port USB tzw. dongla, możemy mieć także bezprzewodową myszkę komputerową, która połączy się za pomocą transmisji BlueTooth lub WiFi. W przypadku tych myszy trzeba mieć na uwadze dwie rzeczy pierwsza to szybkość transmisji z myszy do obiornika które mogą zostać zakłócone przez inne urządzenia jak i to, że zasilaniem takiej myszki jest akumulator lub baterie i czasem trzeba je wymienić lub naładować a to spowoduje przerwę w pracy. W najnowszych modelach można pracować na kablu podczas ładowania takiej myszki. Także jeśli nie znosicie plątaniny kabli i nie gracie zbyt dużo w gry komputerowe a tym bardziej nie jesteście grafikami lub projektantami to wybierajcie myszy bezprzewodowe, w innej sytuacji polecamy myszki przewodowe.

Sensory w myszkach komputerowych, a także najważniejsze parametry

Najważniejszym elementem każdej myszy jest jej sensor. To on przekazuje informacje o pozycji wskaźnika, który po odpowiednim przetwarzaniu przyjmuje tą pozycję na ekranie. Aktualnie możemy podzielić myszki ze względu na dwa rodzaje sensorów to jest optyczne i laserowe. Sensory optyczne są tańsze w produkcji i osiągają mniejsze rozdzielczości pracy w myszkach określanych w jednostkach dpi ale przez to powodują, że te urządzenia są tańsze w produkcji. Ich zaletą jest praca na większości powierzchni ale wadą niska dokładność. Drugą opcją są myszy z sensorami laserowymi. Tutaj rozdzielczości są zdecydowanie wyższe. Niestety co za tym idzie koszt samego urządzenia także wzrasta. Dodatkowo sensory laserowe lubią raczej płaskie jednolite powierzchnie dlatego nierzadko okazuje się, że trzeba dokupić do takiej myszy specjalną podkładkę. Te zalety doceniają szczególnie gracze jak i graficy. Ilości przycisków w aktualnie produkowanych myszkach w zasadzie zależą tylko od potrzeb użytkownika od podstawowych 3 przycisków do nawet 9, które dodatkowo mogą być programowane za pomocą profili. Mamy urządzenia z jednym kółkiem scroll jak i z dwoma co ułatwia przewijanie dokumentów czy stron internetowych zarówno w pionie jak i w poziomie. Ostatnią podstawową rzeczą jest określenie którą ręką będziemy używali naszego gryzonia - są modele uniwersalne ale także dedykowane dla osób leworęcznych oraz praworęcznych. W naszym katalogu znajdziecie kilkaset modeli myszek, wybór nie jest łatwy ale na pewno każdy znajdzie coś specjalnie dla siebie.