Responsive layout
/
/
/

Komputery stacjonarne HP

Komputer HP - dla kogo?

Firma HP to jeden z najwiekszych i najstarszych producentów komputerów i laptopów na świecie. W portfolio tego producenta można także znaleźć serwery i macierze dyskowe oraz elementy wyposażenia sieci komputerowych takie jak switche oraz routery. Dodatkowo poza tymi elementami HP produkuje także monitory oraz inne akcesoria, które ułatawiają użytkownikom ich komputerów pracę w zależności od przeznaczenia i potrzeb. Jeśli chodzi o wzornictwo to HP według...czytaj dalej >

Aktywne filtry

Cena

Cena

  • 1 887,00 zł - 3 193,00 zł

Dostępność

Dostępność

Pamięć zainstalowana (GB)

Pamięć zainstalowana (GB)

Pojemność dysku

Pojemność dysku

Typ obudowy

Typ obudowy

Zainstalowany procesor

Zainstalowany procesor

Zamontowany dysk

Zamontowany dysk

Czytnik kart

Czytnik kart

Wbudowana karta graficzna

Wbudowana karta graficzna

Rodzaj napędu optycznego

Rodzaj napędu optycznego

Wejścia i wyjścia audio

Wejścia i wyjścia audio

Chipset płyty głównej

Chipset płyty głównej

Złącza video

Złącza video

Złącza i porty komunikacyjne

Złącza i porty komunikacyjne

Warunki serwisowe

Warunki serwisowe

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

... wielu użytkowników jest zdecydowanie na wyższym poziomie niż konkurencja. Ciekawy i elegancki desgin tych komputerów, który obejmuje zarówno modele biznesowe jak i komputery konsumenckie, znajdzie uznanie i będzie dobrze wyglądał w firmie, biurze jak i w domowym kąciku komputerowym. Jeśli chodzi o różnice pomiędzy komputerami dla użytkownika domowego a linią biznesową to różnią się przede wszystkim zaawnasowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz opcjami dodatkowymi.

Komputer HP - który do firmy, który do domu?

Stacjonarne PC HP-ka można podzielić na trzy grupy a mianowicie są to modele biznesowe, do użytku w domu oraz wydajne stacje robocze. Jeśli chodzi o modele biznesowe to mamy tutaj linie EliteDesk, Prodesk oraz modele All-in-One czyli AiO ProOne. Do domu polecane są modele z lini 280 oraz 290. Jeśli mowa o użytkownikach wymagających to świetnie spisze się tutaj komputer HP Z Workstation czyli zaawansowana stacja robocza. Wszystkie komputery HP można kupić w obudowach o różnych wymiarach. Najmniejszą obudową jest model SFF czyli Small Form Factor, to mała obudowa, którą można wszędzie zmieścić. Trochę większa jest obdudowa MT czyli Micro Tower. Największymi obudowami są obudowy typu Tower oraz Full Tower, są one przystosowane do wydajnych komputerów, które potrzebują zaawnsowanych systemów chłodzenia podzespołów oraz mają więcej komponentów składających się na system komputerowy. Jeśli ktoś szuka dobry monitor HP to poza bogatym wyborem komputerów tego producenta mamy także monitory HP w ofercie. Poza wyżej wymienionymi są jeszcze bardzo małe terminale komputerowe tzw. HP Thin Client, które służą do połączenia się z serwerem terminali i pracy na stanowisku z monitorem w innej lokalizacji.

Który komputer HP wybrać?

Oczywiście możemy wybrać odpowiedni komputer dla siebie według powyższego podziału, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy wybrali model, który odpowiada nam pod względem parametrów i mieści się w naszym budżecie. Komputery HP najczęściej są wyposażone w procesory Intel ale są też modele z procesorami AMD. Większość komputerów ma już dyski SSD M.2, które są szybsze od klasycznych dysków HDD. Jeśli chcemy grać w gry komputerowe to powinniśmy wybrać model z dedykowaną kartą graficzną, która skutecznie przejmie wyświetlanie wysokiej jakości grafiki na monitorze komputera, dzięki takiemu podejściu skutczenie zostanie odciążony procesor.