Responsive layout
/
/
/

Klawiatury

Jaki rodzaj klawiatury komputerowej wybrać?

Wybór odpowiedniej klawiatury do naszego komputera stacjonarnego, laptopa czy nawet tabletu to nigdy nie jest łatwy wybór. Na rynku każdy użytkownik ma bardzo szeroki wybór róznych rodzajów klawiatur....czytaj dalej >

Aktywne filtry

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 920,00 zł

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Podświetlana klawiatura

Podświetlana klawiatura

Kolor

Kolor

Komunikacja

Komunikacja

Ilość klawiszy

Ilość klawiszy

Podstawka pod nadgarstek

Podstawka pod nadgarstek

Touchpad

Touchpad

Typ klawiszy

Typ klawiszy

Typ złącza

Typ złącza

Wykonanie / przeznaczenie

Wykonanie / przeznaczenie

Klawisz Enter podwójnej wysokości

Klawisz Enter podwójnej wysokości

Profil klawiatury

Profil klawiatury

Rodzaj przełącznika

Rodzaj przełącznika

Technologia czujnika myszy

Technologia czujnika myszy

Pokazano 1-36 z 365 pozycji

... Różnią się one od siebie między innymi budową, wyglądem, zastosowanych przełączników klawiszy, rozstawem klawiszy, funkcjami dodatkowymi a także tym czy są podłączne bezpośrednio kablem czy też drogą bezprzewodową. Ze wzglądu na sposób ułożenia klawiszy na klawiaturze wyróżniamy dwa podstawowe typy tradycyjny czyli klawiatury klasyczne oraz klawiatury wyspowe czasami nazywane też multimedialnymi. Skok klawiszy zależy od tego czy jest to klawiatura mechaniczna czy membranowa lub nożycowa. Klawiatury mechaniczne świetnie sprawdzą się w graniu ponieważ są wytrzymałe ale ze względu na duży skok są głośne a przede wszystkim nie są dobre do wielogodzinnego pisania tekstów. Klawiatury membranowe natomiast mają mały skok klawisza i są ciche a dodatkowo można kupić klawiaturę z płaskimi klawiszami dzięki tym cechom ręce i nadgartski zdecydowanie wolniej się męczą. Najbardziej klasayczną a zarazem najstarszą pod względem budowy jest klawiatura nożycowa w której za skok klawiszy odpowiadają dwa plastiki po klawiszami, które wykonują róch zbliżony do nożyc. Wybór dobrej klawiatury w zależności od potrzeb pozytywnie wpływa na komfort pracy czy użytkowania komputera.

Układ klawiatury

Układów klawiatury jest bardzo dużo ale najpowszechniej stosowanymi na świecie układami są QWERTY oraz QWERTZ. Pierwsza wywodzi się z języka angielskiego a druga od języka niemieckiego. Różnica polega na lokalizacji klawiszy Z oraz Y na klawiaturze. Mogą się różnić także lokalizacją skrótów klawiaturowych. W Polsce najczęściej wybieranym układem jest układ QWERTY czyli ten który stosowany jest w układach angielskich lub amerykańskich.

Klawiatura komputerowa - bezprzewodowa czy przewodowa?

Kolejny trudny wybór jeśli chodzi o klawiaturę. Dla graczy szczególnie polecane jest klasyczne podłączenie klawiatury czyli przewodowe ze względu na największą częstotliwość próbkowania i brak ewentualnych podatności na zakłócenia, z tego też względu klawiatury przewodowe są polecane wszędzie tam gdzie występują duże zakłócenia na różnych częstotliwościach ponieważ klawiatury bezprzewodowe mogą w takich warunkach pracować nieprawidłowo. Klawiatury przewodowe można podłączać do komputerów czy laptopów za pomocą portów USB jak i w starszym standardzie PS/2. Jeśli zależy nam na komforcie używania a dodatkowo nie lubimy plączęcych się na biurku kabli to trafnym wyborem może okazać się wybór klawiatury bezprzewodowej. W klawiaturach bezprzewodowych mamy trzy sposoby transmisji z komputerami do których są podłączane są to klawiatury radiowe i klawiatury na bluetooth a ostatnio producenci dodali do klawiatury podłączane przez WiFi. W naszym katalogu znajdzeicie każdy rodzaj klawiatury dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednią dla siebie zarówno do grania, do użytku domowego, do pracy w firmie czy w biurze.