Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 15,00 zł - 5 414,00 zł

Lista
Pokazano 1-30 z 61 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Kamera internetowa - czy potrzebna?

W dzisiejszych czasach kamrty są montowane niemal w każdym urządzeniu przenośnym takim jak smartfon, tablet czy laptop, ale jeśli chodzi o komputery stacjonarne to kamera internetowa nadal jest w tym przypadku urządzeniem peryferyjnym. Kamera internetowa jest potrzebna do prowadzenia wideo konferencji czy chatów połączonych z przekazywaniem obrazu na żywo. Dzięki dobrej kamerze internetowej możemy robić streaming wideo na Facebooka czy YouTuba a także korzystać z takich programów jak Skype czy Microsoft Teams. Kamery internetowe powodują to, iż obie trony rozmowy widzą się. Przy pomocy kamery internetowej można przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną czy zebranie w firmie. To urządzenie peryferyjne doceniają vlogerzy, którzy nagrywają krótkie filmy i umieszczają je w sieci internetowej. Kamer internetowa może także służyć jako monitoring na żywao naszego mieszkania, firmy czy biura, dzięki odpowiedniemu modelowi i konfiguracji obraz z takiej kamery może być dla nas dostępny z całego świata jeśli tylko mamy połączenie z internetem.

Kamera internetowa - jak wybrać?

W kamerach internetowych wybieramy pomiędzy modelami które rejestrują obraz w różnej jakości. Najlepszym wyborem jest wybór kamery HD lub nawet FullHD co gwarantuje nam krystalicznie czysty i ostry obraz, na którym możemy obserwować różne nawet najmniejsze szczegóły. Dobrze jeśli kamera ma regulowany balans bieli co pozwoli jej się dopasować do warunków oświetleniowych w jakich pracuje. Jeśli chcemy prowardzić wideo rozmowy przez internet to kamera powinna być wyposażona w mikrofon. Niektóre mają wbudowane dwa mikrofony przez co mogą rejestrować i przekazywać dźwięk stereo. Wybierając odpowiednią kamerę dla nas powinniśmy zwrócić także uwagę na różne zakresy jej regulacji oraz sposoby mocowania do monitora lub na to czy w zestawie jest statyw aby mogła stać swobodnie na biurku. Do monitora najczęściej zamocujemy ją specjalnym klipsem. Kluczową kwestią jest sposób podłączenia kamerki do komputera ponieważ złącze musi być kompatybilne. Większość kamer jest podłączana przez tradycyjne złącze USB, ale coraz cząściej pojawiają się modele podłączane przez złącze USB-C czy Thuderbolt 3.