Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 169,00 zł - 38 074,00 zł

Lista
Pokazano 1-30 z 284 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Drukarka laserowa - jak działa?

Drukowanie od kilkuset lat towarzyszy ludziom na całym świecie. W erze komputerów przeszliśmy do drukowania na drukarkach. Jedną z technologii drukowania jest druk laserowy. Aktualnie to jedno z podstawowych i niezbędnych urządzeń w biurze, firmie a nawet w domu. Drukowanie w tym typie urządzeń odbywa się poprzez naświetlenie laserem bębna światłoczułego, który w naświetlone miejsce pobierze toner i przeniesie go na papier. Drukarki tego typu szybko zdobyły uznanie klientów z powodu szybkiego i taniego drukowania w bardzo dobrej jakości. Teraz te urządzenia są bardziej przystępne niż do tej pory ze względu na ceny zaczynające się już od 200 zł przy drukarkach czarno-białych. W katalogu ITKing.pl znajdziecie różne modele do druku laserowego w większości przedziałów cenowych i na każdy portfel. Te drukarki nadają się do wydruków wysoko nakładowych, w sklepie znajdują się modele monochromatyczne jak i kolorowe.

Atramentówka czy laserówka?

Co wybrać drukarkę laserową czy może druk atramentowy? To trudne pytanie ponieważ zaówno jedna technologia jak i druga mają swoje zalety jak i wady. W przypadku druku laserowego, dokumenty są gotowe bardzo szybko, ale w przypadku atramentówek z wyższej półki na wydruki też nie czekamy tak długo a niektóre drukują nawet szybciej. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego modelu drukarki jak i budżetu, który został na nią przeznaczony. Standardem w laserówkach jest wydruk w okolicach 20 do 30 stron na minutę w czerni, ale jest co najmniej kilkadziesiąt modeli atramentówek, które potrafią zadrukować strony na czarno z prędkością około 29 stron na minutę. Tak więc jak wynika z powyższego główny atut drukarek laserowych a więc ich prędkość dzisiaj już nie istnieje lub jest pomijalny. Jest jednak jeden aspekt przemawiający na korzyść laserówki a mianowicie koszty eksploatacyjne czyli wydruku. Widać to szczególnie przy drukowaniu dużej ilości stron. Tonery, czyli główny materiał eksploatacyjny tej drukarki jest zdecydowanie bardziej wydajny niż kartridże z tuszem w atramentówce, co zdecydowanie obniża koszt wydrukowania jednej strony. Producenci drukarek z tuszami bronią się uzasadniając to lepszą jakością wydruku szczególnie zdjęć, ale przecież wydruki laserowe nie muszą schnąć. Aktualnie można uznać, że różnica jakości również się zaciera. Na korzyść atramentówki może przemówić fakt, iż działają one ciszej od drukarek laserowych ponieważ nie mają elementów nagrzewających się w postaci bębnów, które po wykonaniu zadania trzeba schłodzić wentylatorami. Błędne jest więc twierdzenie, że atramentówki działają głośniej od drukarek laserowych, jak twierdzą niektórzy. Tak więc jeśli zależy Wam na tanich wydrukach dokumentów i jesteście znieść odrobinę więcej hałasu to drukarka laserowa jest właśnie dla Was.

Drukarka laserowa - jaki rodzaj wybrać, czarno-biała czy kolorowa?

Kolejne pytanie na, które możemy odpowiedzieć pytaniem, które brzmi: to zależy. Zależy oczywiście od tego co ma być drukowane. Jeśli mamy kilka dokumentów, które widzielibyśmy lepiej wydrukowane w kolorze i jest to mały procent większości naszych wydruków to i tak powinniśmy wybrać kolorową. Jeśli nie zalezy nam na kolorach to możemy kupić monochromatyczną, która będzie tańsza w zakupie. Drukarka mono będzie także zadecydowanie tańsza w eskploatacji ponieważ w tym przypadku mamy jeden toner a w kolorowych mamy cztery tonery - jeden czarny oraz trzy podstawowe kolory do drukowania czyli cyan, magenta, yellow czyli żółty. Jeśli decydujemy się na kolorową drukarkę to warto wziąć pod uwagę urządzenie wielofunkcyjne laserowe w którym będziemy mieli dodatkowo skaner oraz kopiarkę a nie rzadko także fax. Takie urządzenia także znajdziecie w naszym sklepie.

Drukarki laserowe - najważniejsze parametry.

W procesie wyboru odpowiedniego dla nas urządzenia laserowego do drukowania warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które pozwolą nam wybrać odpowiedni model. Te parametry to między innymi:

Rozdzielczość wydruku - to od niego zależy jakość wydrukowanych dokumentów ale i zdjęć.
Pamięć RAM - w drukarce o tyle ważne, że im więcej tej pamięci w niej jest tym szybciej dokumenty zostaną przesłane z komputera do drukarki i tym szybciej ropozcznie się zadanie wydruku.
Format druku - a więc to na jakim formacie papieru może drukować dane urządzenie tradycyjnie większość modeli drukuje do formatu A4 ale są także dostępne formaty A3, jeśli chcemy drukować większe formaty to powinniśmy zwrócić uwagę na plotery.
ADF, Duplex, druk dwustronny - chodzi o to aby można było wydrukować na obydwu stronach kartki, druk dwustronny może być ręczny czyli to my obracamy kartę lub automatyczny w którym to drukarka zadrukuje automatycznie obydwie strony papieru będzie potrzebowała do tego najczęściej dwóch przebiegów, ale to już nie nasze zmartwienie.
LAN RJ-45, WiFi - obecność tego portu w drukarce sygnalizuje nam, że możemy ją podłączyć do naszej sieci lan i zadania wydruku mogą zlecać wszyscy użytkownicy naszej sieci.
Szybkość druku - parametr kluczowy, im więcej stron na minutę deklarowanych przez producenta tym szybciej zakończymy drukowanie i otrzymamy gotowy wydruk.