Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 959,00 zł - 51 417,00 zł

Lista
Pokazano 1-30 z 50 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Drukarka igłowa jak działa?

W drukarce igłowej do otrzymania wydruku wykorzystuje się głowicę drukującą, która zawiera tak zwane igły oraz taśmę barwiącą. Igły dociskają taśmę barwiącą do papieru przenosząc na niego tusz i w ten sposób uzyskuje się wydruk. Głowice drukujące w poszczególnych drukarkach igłowych mogą mieć różną ilość igieł najczęściej spotykamy 8, 9 lub 24 igły. Oczywiście im więcej igieł tym wydruk jest szybszy i dokładniejszy. Znaki na wydruku z drukarki igłowej zbudowany jest z pojedynczych punktów. Drukarki igłowe poprzez mocny docisk igły do papieru mogą drukować kilka kopii dokumentu na raz. Dzięki tej specyficznej właściwości wykorzystywane są wszędzie tam gdzie liczy się szybkość wydruku dokumentów a więc instytucje finansowe, sklepy i hurtownie do wydruku faktur, paragonów oraz dokumentów magazynowych.

Którą drukarkę igłową wybrać?

Najlpesze drukarki igłowe mogą pracować bez żadnych przerw przez kilka godzin. Szybkość tych drukarek może dochodzić do 576 znaków na sekundę a trwałość głowicy drukującej może wynosić 400 mln uderzeń igieł. Istotnym elementem wyboru drukarki igłowej jest koszt i dostępność taśm barwiacych, które są podstawowym materiałem eksploatacyjnym w drukarce igłowej. Spotkać można także dwukolorowe taśmy barwiące na przykład czarne i czerwone.

Drukarki igłowe zalety

Najważniejszą zaletą drukarki igłowej jest niski koszt eksploatacji. Musimy się zaopatrzyć w zasadzie w niedrogą taśmę barwiącą oraz papier lub tzw. składankę papierową w której mamy od razu papier samokopiujący. Możemy drukować bardzo dużo dokumentów przez co koszt wydruku jest niezwykle niski. Na podkreślenie zasługuje też żywotność drukarki igłowej, która jest bardzo długa i liczona jest w latach. Wiodącymi producentami drukarek igłowych, które znajdziecie w sklepie są OKI, Panasonic oraz Epson. Te drukarki pracują w zasadzie bezawaryjnie przez wiele lat.

Wady drukarek igłowych

Pierwszą i w zasadzie najważniejszą wadą jest hałas jaki generuje drukarka igłowa podczas pracy jednak producenci robią wszystko aby drukarki jak najlepiej wyciszych. W porównaniu do drukarek laserowych i drukarek atramentowych w przypadku drukarki igłowej wydruk jest w niższej rozdzielczości. Na drukarce igłowej nie wydrukujemy także dokumentów kolorowych. Wadą może być to, że nawet gdybyśmy chcieli zmienić już tą drukarkę na inną na przykład laserową albo nową to będzie to udrudnione ponieważ Nasza drukarka igłowa wciąż działa. ITKing.pl to autoryzowany partner OKI.