Responsive layout
/

Drukarki atramentowe i laserowe, urządzenia wielofunkcyjne, skanery A4 i A3 do domu i biura

Drukarka podstawowy element zestawu komputerowego

Drukarki komputerowe kiedyś były wykorzystywane głównie w biurach firm i dużych instytucjach jednak z upowszechnieniem się wydruku oraz spadającymi cenami samych urządzeń jak i tuszy czy tonerów drukarki trafiły niemal wszędzie i stały się nieodzownym elementem każdego zestawu komputerowego.

Drukarka atramentowa czy laserowa?

Aktualnie w technologii druku możemy wyróżnić dwie najpopularniejsze. Pierwszą technologią...czytaj dalej >

Aktywne filtry

Pokazano 1-36 z 434 pozycji
Drukarka atramentowa Canon PIXMA TS305 (2321C006AA)
Canon

Drukarka atramentowa Canon PIXMA TS305

wifi bluetooth prędkość druku mono 7,7 stron na minutę w kolorze 4 strony

Drukarka atramentowa

Złącza USB 2.0 oraz sieć WiFi

Druk bez marginesów

Bluetooth

Kasety Fine oraz pojemniki z atramentem XL

210,31 zł
darmowa dostawa
Drukarka wielkoformatowa e-drukarka HP Officejet 7110 (CR768A) A3+ (CR768A)
HP

Drukarka wielkoformatowa HP Officejet 7110 A3+ CR768A

e-drukarka 4 kartridże apple airprint, eprint, USB, LAN Ethernet, WiFi, 29 stron na minutę

Rodzaj drukarki: atramentowa

Ilość kartridży: 4

Forma drukowania: A3+

Prędkość druku: do 26 str. / min.

Złącza: USB 2.0, LAN (RJ45), WiFi

504,07 zł

... jest technolgia drukowania laserowa, która do wydruków wykorzystuje światło lasera oraz toner, w tej technologii możemy drukować zarówno w trybie czarno-białym inaczej nazywanym mono lub monochromatycznym jak i w kolorze. Drukarka laserowa świetnie sprawdza się wszędzie tam gdzie potrzebujemy wydrukować dużo i szybko. Drugą wiodącą technologią drukowania jest drukowanie na drukarkach atramentowych. Do tego wydruku wykorzystujemy tusze z barwnikami. Ta technologia świetnie sprawdza się w domu. Jest przeznaczona do niskich nakładów a zakup tuszu nie stanowi istotnej bariery. Jeśli chcemy drukować zdjęcia to raczej powinniśmy wybrać drukarkę na którą potocznie mówimy atramentówka. Zdjęcia będą miały dobre odwzorowanie barw.

Drukarki specjalistyczne i plotery

Do grupy drukarek specjalistycznych możemy zaliczyć drukarki termiczne, termotransferowe, sublimacyjne. Te drukarki przeznaczone są do pracy w firmach, które zajmują się szeroko pojętym drukiem jak i marketingiem. Plotery to urządzenia z szerokimi wałkami wykorzystywane do wydruków wielkoformatowych. Wydruk na ploterach najczęściej odbywa się za pomocą specjalnych kartridży z tuszami.

Drukarki igłowe

Drukarka igłowa znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy nam na wydruku na tak zwanej składance czyli na przykład tam gdzie drukowane są faktury. Za jednym przebiegiem głowicy z igłami które dociskają taśmę barwiącą do papieru otrzymujemy jednocześnie dwie lub trzy kopie dokumentu. Drukarki igłowe to świetne drukarki do biur rachunkowych w których drukuje się dużo tabel i dokumentów finansowych.

Drukarki 3D

Najnowszymi urządzeniami do drukowania są drukarki 3D. Jeśli chcemy drukować różne modele np. prototypy lub części zamienne to możemy wybrać drukarkę 3D. W drukarkach 3D do wydruku używane są tzw. filamenty, które są niczym innym jak materiałem wykonanym z różnego rodzaju plastiku czy nawet gumy i nawiniętym na szpule. Specjalna głowica która porusza się w trzech wymiarach rozgrze filament i aplikuje go tak aby zbudować zaprogramowany model, który ma być wydrukowany.

Drukarka wielofunkcyjna czy sama drukarka?

To jedno z ważniejszych pytań, które powinniśmy sobie zadać na etapie wyboru urządzenia do drukowania. Urządzenia wielofunkcyjne to nic innego jak połączenie tradycyjnej drukarki ze skanerem. Dzięki takiemu połączeniu możemy jednocześnie drukować, skanować a także kopiować dokumenty i obrazy. Drukarki wielofunkcyjne występują w dwóch technologiach druku zarówno jako urządzenia wielofunkcyjne atramentowe jak i laserowe. Zajmują więcej miejsca niż tradycyjne drukaki i mogą pobierać więcej energii. Drukarka bez skanera jest mniejsza może mieć także mniejszy pobór prądu. Jeśli więc zależy tobie na tym aby drukarka zajmowała jak najmniej miejsca i jesteś w stanie obejść się bez skanera to powinno się wybrać samą drukarkę. Jeśli zaś pracujesz w biurze lub prowadzisz firmę wybierz drukarkę wielofunkcyjną. Wykonasz więcej zadań związanych z dokumentami na jednym urządzeniu.

Najważniejsze parametry drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych

Przy wyborze odpowiedniej dla Nas drukarki podobnie jak w przypadku komputera, laptopa czy monitora niezwykle ważne są podstawowe parametry, które spowodują formę pracy drukarki.

Głośność pracy drukarki wyrażnona w decybelach dB świadczy o tym jak głośno drukarka będzie tworzyła wydruki wiadomo im ciszej tym lepiej także ta wartość powinna być jak najniższa.

Szybkość druku determinuje maksymalną możliwą ilość stron którą wydrukuje drukarka w ciągu jednej minuty. Tutaj im więcej tym oczywiście lepiej ponieważ szybciej otrzymamy wydruk. W drukarkach kolorowych podawana jest także szybkość wydruku stron kolorowych, która nie rzadko jest niższa niż prędkość wydruku stron czarno - białych czyli mono.

Rozdzielczość drukowania podawana jest w dpi. Ten parametr określa jakość wydruku, który otrzymamy i w tym przypadku im więcej dpi tym lepiej ponieważ wydruki będą wyglądały lepiej. Standardem minimum przy wydrukach monochromatycznych jest rozdzielczość 600x600 dpi natomiast przy wydrukach kolorowych minimum jakiego powinno się oczekiwać to 1200x1200 dpi.

Materiały eksploatacyjne to część etapu wyboru drukarki dzięki któremu jesteśmy w stanie zorientować się w ogólnych kosztach wydruku. Możemy wybierać pomiędzy oryginalnymi tuszamioryginalnymi tonerami czy też zamiennikami tuszy czy zamiennikami tonerów. W przypadku drukarek igłowych kosztem eksploatacyjnym będą koszty taśm barwiących.