Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 28,00 zł - 23 182,00 zł

Lista
Pokazano 1-30 z 97 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Drukarki 3D - do czego służą?

Drukowanie 3D to stosunkowo młoda technologia drukowania. Ludzie od dłuższego czasu zastanawiali się czy jest to możliwe. Okazało się, że da się to zrobić. Rewolucja wystartowała na początku lat 90 tych i na początku były to bardzo drogie urządzenia na które mogły sobie pozwolić największe firmy. Nie od razu drukarki 3D trafiły do mniejszych firm czy do domów. Wraz z upowszechnieniem się drukarek 3D doszedł cały szereg różnych metod i materiałów do drukowania jednak dwa wyszły na czele czyli PLA i ABS. Materiał z którego powstaje drukowany model w drukarce 3D nazywa się filamentem. Techniki druku 3D różnią się od siebie a wybór odpowiedniego materiału do wydruków trójwymiarowych zależy od tego jakiej wielkości będzie drukowany model oraz czy będzie poddawany dalszej obróbce po wydrukowaniu lub jakie będzie miał zastosowanie. Także jeśli chcecie wydrukować jakiś model, który może mieć jakiekolwiek zastosowanie to dobrym wyborem będzie drukarka 3D. W naszym sklepie ITking.pl znajdziecie drukarki wiodących producentów takich jak CraftBot, XYZ czy MoonRay a także wielu innych. Przedział cenowy jest naprawdę szeroki ponieważ przyzwoitą drukarkę 3D można już kupić za 3000 zł ale są modele, które potrafią kosztować nawet 20 000 zł. Wszystko zależy od tego jakiej precyzji drukowania oczekujemy oraz tego jaki materiał będzie stosowany do drukowania.

Filamenty do drukarek 3D

Jak już wcześniej wspomniano aby cokolwiek wydrukować na drukarce 3D należy zaopatrzyć się w filament. Oczywiście materiał filamentowy musi być kompatybilny z naszą drukarką 3D aby operacja się powiodła. W naszym katalogu znajdziecie wiele różnych filamentów w różnych kolorach. Są także specjalne materiały do wydruków przezroczystych oraz gumo podobnych.

Drukarka 3D - jak to działa?

Zasadza działania drukarki trójwymiarowej jest w zasadzie prosta. Do głowicy drukującej wprowadzana jest żyłka filamentowa. To nic innego jak jakiś rodzaj tworzywa w którym aktualnie drukowany będzie model. Głowica drukująca podgrzewa go przez co tworzywo staje się miękkie i można je formować. Głowica porusza się w osi X, Y i Z zgodnie z zaprogramowanym modelem. Każdy jej ruch jest wcześniej przygotowany przez specjalny program dostarczony najczęściej przez producenta urządzenia. Cały model powstaje na tzw. blacie drukarki, który może być podgrzewany lub nie. Zdecydowanie lepsze są te z podgrzewanym blatem ponieważ łatwiej jest oddzielić od nich model po zakończeniu drukowania. Czas drukowania pojedynczego modelu zależy od tego jak wielki jest to model, jaka jest jego precyzja oraz materiał z którego powstaje. Drukarki 3D przydatne są w każdej firmie w której cokolwiek się projektuje na przykład do druku prototypów czy pojedynczych części zanim trafią one do masowej produkcji, mają zastosowanie także w modelarstwie oraz mogą mieć zastosowanie w domu do drukowania elementów plastikowych części zamiennych i innych przedmiotów. Także wydrukuj to sobie.