Responsive layout
/
/
/

Komputery stacjonarne DELL

Komputery stacjonarne Dell - historia

Firma Dell powstała w 1984 roku w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Od samego początku zajmowała się produkcją komputerów stacjonarnych a później także laptopów w tym czasie doszły do portfolio tego producenta także serwery oraz inny osprzęt dotyczący każdej z produkowanych grup produktów informatycznych. Komputery osobiste PC marki Dell szybko zdobyły uznanie na całym świecie do której przyczyniły się wysoka niezawodność oraz sprawnie...czytaj dalej >

Aktywne filtry

Cena

Cena

  • 2 082,00 zł - 3 035,00 zł

Dostępność

Dostępność

Pamięć zainstalowana (GB)

Pamięć zainstalowana (GB)

Pojemność dysku

Pojemność dysku

Typ obudowy

Typ obudowy

Zainstalowany procesor

Zainstalowany procesor

Zamontowany dysk

Zamontowany dysk

Rodzaj napędu optycznego

Rodzaj napędu optycznego

Wejścia i wyjścia audio

Wejścia i wyjścia audio

Chipset płyty głównej

Chipset płyty głównej

Łączność

Łączność

Warunki serwisowe

Warunki serwisowe

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

... działający serwis. Warto wspomnieć, iż firma Dell ma także swoją fabrykę w Polsce w Łodzi. Dell jest trzecim największym producentem komputerów stacjonarnych na świecie zaraz po komputerach Lenovo i HP. W ofercie tego producenta są także wysokiej jakości monitory, które są świetnym dopełnieniem zestawu komputerowego. Jeśli ktoś szuka trwałego i wydajnego komputera to powinien na poważnie rozważyć także ofertę tego producenta. W naszym sklepie ITKing.pl znajdują się komputery Dell zarówno dla użytkowników domowych jak i komputery biznesowe dla firm.

Komputery stacjonarne Dell dla firm

Jeśli chodzi o linię komputerów stacjonarnych dla firm to Dell ma tutaj sporo do powiedzenia. Modele z linii Optiplex występują w małych obudowach SFF oraz obudowach Mini Tower czyli MT. Dostępne są także komputery stacjonarne zintegrowane z monitorem czyli All-in-One i nazwyają się Optiplex AiO. Ta linia jest środkową półką zarówno jeśli wziąć pod uwagę cenę jak i parametry zestawów. Niższą linią jest komputer stacjonarny Dell Vostro. Tak jak poprzednio ta linia komputerów także jest produkowana w dwóch wersjach rozmiarów obudów. Różnica pomiędzy liniami polega na tym, iż Dell Vostro są trudniej rozbudowywalne ponieważ brakuje takich opcji w fabrycznie dostarczonym PC, ale nie jest to niemożliwe. Najbardziej wydajne komputery, które mogą być jednocześnie nazwane stacjami roboczymi pochodzą z linii Dell Precision. Tutaj producent proponuje najwyższe dostępne na rynku parametry komputerów, które mają za zadanie sprostać każdej pracy. Sprawdzą się zarówno w zadaniach wymagających dużej mocy obliczeniowej jak i w pracy z grafiką, ponieważ najczęściej są wyposażone do oddzielną dedykowaną kartę graficzną.

Komputer Dell PC dla użytkownika domowego

Do domu w zasadzie możemy wybrać każdy komputer z linii przygotowanej dla firm. Z jednym wyjątkiem. Jeśli ktoś jest zapalonym graczem lub uprawia e-sport to powinien wybierać z oferty komputerów Dell Alienware. To linia stworzona specjalnie dla graczy. Ciekawa i przemyślana pod kątem wydajności i rozbudowy obudowa to dopiero początek. W tych komputerach można zamontować kilka kart graficznych, które mogą ze sobą współpracować dla lepszej wydajności. W Alienware można także umieścić kilka dysków twardy SSD, gigabajty pamięci RAM, a wszystko to jest najczęściej kontrolowane przez bardzo wydajne procesory Intel z serii i7, i9 czy nawet Intel Xeon. W przypadku komputera Alienware konstruktorzy nie szli na żadne skróty ani kompromisy, to od początku miał być bardzo mocny komputer do grania.