Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij
Lista
Pokazano 1-30 z 543 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Urządzenie wielofunkcyjne - dobry wybór do domu najlepsze dla firmy

Nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne to połączenie drukarki ze skanerem. Takie połączenie umożliwia zarówno normalne drukowanie jak i skanowanie dokumentów i zdjęć oraz kopiowanie oryginałów umieszczonych w skanerze. Mogą występować jako urządzenia atramentowe oraz laserowe. Pomysł na takie połączenie tych niegdyś osobnych urządzeń peryferyjnych był strzałem w dziesiątkę ponieważ aktualnie urządzenia wielofunkcyjne cieszą się większą popularnością niż same drukarki lub same skanery. W naszym sklepie ITKing.pl znajdziecie bogatą ofertę dobrych urządzeń wielofunkcyjnych renomowanych producentów takich jak Canon, Brother, HP, OKI, Epson i wielu innych. Mamy ich kilkaset różnych modeli w cenach od 150 zł. Sprawdzają się dobrze w domu, ale w przypadku wielu firm są niezbędne ponieważ spełniają wiele funkcji na raz.

Urządzenia wielofunkcyjne MFP - co wybrać atramentowe czy laserowe?

Jak już wspomniano wcześniej w naszej ofercie mamy urządzenia laserowe i atramentowe. Oczywiście wybór zależy od naszych potrzeb i preferencji. Jeśli drukujemy na przykład fotografie i od czasu do czasu coś skanujemy to lepszym pomysłem jest wybór urządzenia atramentowego, natomiast jeżeli drukujemy dużo i skanujemy często to powinniśmy wybrać technologię laserową. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady. Urządzenia atramentowe są głośne w działaniu i tusze potrafią wysychać jeśli nie są używane przez dłuższy czas. Jeśli mówimy o modelch wielofunkcyjnych laserowych to jednorazowy zakup tonerów może wydawać się dużym wydatkiem, jednak w dłuższej perspektywie koszt wydruku jednej strony wyjdzie taniej w porównaniu z drukiem atramentowym, jednak koszt zakupu laserówki wielofunkcyjnej o rodzielczości zbliżonej do atramentówki może być naprawdę wysoki. Tak więc wybór zależy także od budżetu jaki przeznaczyliśmy na ten zakup.

Drukarka i skaner w jednym - ważne parametry

Aby łatwiej wybrać odpowiednie urządzenie wielofunkcyjne powinno się wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Po pierwsze oczywiście z jaką techniką druku mamy do czynienia atrament czy laserowy. Skanery w drukarkach wielofunkcyjnych mogą mieć podajnik z automatycznym dupleksem. To bardzo ułatwia skanowanie oryginałów, które są zadrukowane po obydwu stronach. Także same drukarki mogą mieć duplex czyli automatyczny wydruk po obydwu stronach kartki lub go nie posiadać i wtedy trzeba kartkę obracać ręcznie aby wydrukować cokolwiek po drugiej stronie. Warto zobaczyć z jaką prędkością drukuje urządzenie zarówno w trybie monochromatycznym jak i kolorowym. Od tego zależy czas w jakim otrzymamy komplet dokumentów, które chcieliśmy wydrukować. Jeśli chcemy podłączyć drukarkę do naszej sieci to urządzenie powinno mieć kartę sieciową. Może ona być w postaci zwykłej karty sieciowej LAN podłączanej kablem sieciowym tzw. patchcordem jak i do sieci bezprzewodowej WiFi. Sprawdź też czy wybrane urządzenie ma funkcje, które mogą się Tobie przydać jak na przykład skanowanie do maila, faks, wydruk na żądanie. Takie funkcje mogą być szczególnie przydatne w wielu firmach, które dbają o to aby żadne dane osobowe i informacje gospodarcze nie wpadły w niepowołane ręce.