Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 80,00 zł - 3 217,00 zł

Lista
Pokazano 1-30 z 30 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Bindownica - do czego służy?

Bindownica to jedno z tych urządzeń w biurze, z których korzystamy sporadycznie jednak jest bardzo przydatna. Służy do łączenia ze sobą kartek do kumentów lub oferty za pomocą tzw. grzbietów. Grzbiety mogą być plastikowe, drutowe lub metalowe. Oprawiać przy pomocy bindownicy można wszystko oferty, instrukcje, dokumentację. Tak oprawiona praca będzie elegancka oraz trwała przez długi czas. Taka oferta na pewno zyska w oczach potencjalnego klienta. Bindownica z jednej strony dziurkuje wszystkie kartki, które chcemy zawrzeć w dokumencie a następnie spinamy je za pomocą rozchylonego przy pomocy bindownicy grzbietu. Najpopularniejszymi grzbietami do oprawiania za pomocą bindownicy są grzbiety plastikowe jednak widać wyraźny wzrost zainteresowania grzbietami drutowymi.

Bindownica - rodzaje, którą wybrać?

W wyborze tego urządzenia oczywiście powinniśmy kierować się przewidzianym na jego zakup budżetem jak i tym ile kartek będą zawierały nasze zbindowane dokumenty. Podstawowym parametrem bindownic jest maksymalna ilość oprawianych kartek. Raczej nie powinno się jej przekraczać ponieważ założenie grzbietu może być wtedy niemożliwe. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż poza ilością kartek dojdą jeszcze okładki przezroczyste lub w jakimkolwiek kolorze, które też mają określoną grubość. Bindownice mozna podzielić na termiczne, grzebieniowe elektryczne oraz grzebienowe ręczne. Najlepsze są grzebieniowe elektryczne ponieważ wymagają najmniej siły od użytkownika oraz mają najlepszy parametr maksymalnej ilości łączonych kartek, który może dochodzić do 500 kartek na jeden oprawiony dokument czyli jedna ryza papieru drukarkowego. Najprostsze a zarazem najtańsze są modele ręczne ale ich możliwości co do ilość jednorazowo oprawianych kartek są mocno ograniczone, a te które mogą oprawić około 150 kartek wymagają dużej siły od użytkownika. Podczas wyboru warto wybrać taką która ma pojemnik na ścinki ponieważ pozwoli to zachować porządek w miejscu oprawiania dokumentów bindownicą. W sklepie komputerowym ITKing.pl proponujemy urządzenia do bindowania takich producentów jak Fellowes, GBC, Genie i Peach którzy tworzą trwałe i dobre jakościowo produkty.