Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij
Lista
Pokazano 1-30 z 1051 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Bateria do laptopa jak wybrać?

Krótki czas pracy baterii lub nawet całkowity brak pracy laptopa na zasilaniu bateryjnym jest oznaką uszkodzonej baterii w laptopie. Jeśli pomimo podłączenia do zasilacza laptop nie włącza się ani nie ładuje baeterii to powinniśmy zacząć od wymiany zasilacza do laptopa. Jeśli jesteśmy pewni, że nasz zasilacz do laptopa działa dobrze to pozostaje nam do wymiany bateria. Uszkodzona bateria w laptopie może powodować różne anomalie związane z zasilaniem laptopa. Tylko dobry akumulator lub inaczej bateria w laptopie gwarantuje nam spokojną pracę na laptopie. Prędzej czy później dojdzie do sytuacji w której bateria w naszym laptopie będzie wymagała wymiany. Baterii w laptopach się nie naprawia tylko wymienia ponieważ proces ich produkcji jest zaawansowany technologicznie aby można je było naprawiać. Sprawny akumulator prawidłowo informuje system operacyjny o pozostałym czasie działania dzięki czemu jesteśmy w stanie zapisać efekty swojej pracy bez przykrej niespodzianki w postaci wyłączającego się z zaskoczenia laptopa. Niesprawny akumulator to także kwestia bezpieczeństwa ponieważ ogniwa litowe, które najczęściej są wykorzystywane do budowy baterii w laptopach, mogą uszkadzajądz się wytworzyć wysoką temperaturę co może uszkodzić naszego laptopa. Żeby dobrać baterię, która pasuje do naszego laptopa musimy zweryfikować kilka parametrów, które miała poprzednia bateria. Powinniśmy wiedzieć jaką miał pojemność nasz poprzedni akumulator oraz jakim napięciem operował. Dobrze jest mieć model oryginalnej baterii a także model laptopa oraz producenta. Należy dobrać odpowiedni rodzaj ogniw jakie będą pasować do naszego laptopa. Mamy cztery podstawowe grupy ogniw staosowanych w bateriach do laptopów, czyli:

  • Li-Ion
  • Li-polymer
  • Li-imide
  • Ni-MH

Możemy wybierając nową baterię szukać takiej, która ma większą pojemność, ale nie możemy zapominać o miejscu jej instalacji ponieważ jeśli będzie miała większą pojemność ale poprzez swój rozmiar nie będzie pasować w miejsce oryginalnej baterii to po prostu jej nie zamontujemy. Pojemność baterii określana jest jednostkami mAh (mili ampero-godziny). Pamiętać należy, że od pojemności baterii zależy czas pracy laptopa bez zasilania z gniazdka elektrycznego dlatego raczej nie powinno się montować baterii o niższej pojemności niż ta, która była pierwotnie używana. Jeśli decydujemy się na zamiennik baterii należy bezwzględnie upewnić się czy będzie on kompatybilny z naszym laptopem. Ostatnim ważnym aspektem dobierania baterii do laptopa jest ocena wizualna naszej baterii z tą którą mamy kupić na wymianę. Jeśli kształt odbiega od tego jaką aktualnie baterię posiadamy to raczej laptop i nowa bateria nie będą ze sobą kompatybilne.

Oryginalna bateria czy zamiennik?

Oczywiście najlepszym wyborem dla naszego laptopa będzie oryginalna bateria nie mniej jednak jeśli aktualnie brak w sprzedaży baterii pasującej do naszego laptopa to zamiennik akumulatora jest jak najbardziej prawidłowym wyborem. Trzeba tylko dobrze dobrać taki zamiennik baterii do laptopa i można bez przeszkód go używać. Jeśli decydujemy się na zamiennik kierowani aspektem finansowym to trzeba mieć świadomość, że zamiennik baterii nie zawsze gwarantuje taki sam czas pracy jak oryginalna bateria do laptopa a jego żywotność może być krótsza niż bateria oryginalna. Jednak różnica kilkuset złotych pomiędzy baterią oryginalną a jej odpowiednim zamiennikiem jak najbardziej usprawiedliwia zakup ze względów ekonomicznych Nie mniej jednak rynek zamienników baterii do laptopów jest dość szeroki więc jest w czym wybierać. W katalogu sklepu ITKing.pl znajdziecie oryginalne i zamienne baterie do laptopów takich producentów jak:

oraz wielu innych. Jeśli nie masz pewności co do prawidłowości doboru swojej nowej baterii do laptopa to przed zakupem skontaktuj się z nami i sprawdzimy czy wybór jest trafiony czy też trzeba wybrać inną baterię do laptopa.