Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 59,00 zł - 2 806,00 zł

Lista
Pokazano 1-30 z 84 pozycji
ID produktu Nazwa Cena

Aktywne filtry

Program antywirusowy - który skuteczny?

Dla większości ochrona antywirusowa komputera, laptopa czy tabletu lub smartfona to sprawa, która jest absolutnie najważniejsza. Świadomość użytkowników dotycząca czyhających zagrożeń, które mogą spowodować utratę danych lub co gorsza ich kradzież jest coraz większa. W naszym katalogu każdy znajdzie odpowiednie oprogramowanie antywirusowe oraz endpoint takich renomowanych i uznanych marek jak Eset, Symantec czy McAfee. Każdy z nich jest bardzo skuteczny i posiada system ciągłych aktualizacji dzięki którym oprogramowanie dostosowuje się do najnowszych zagrożeń i pozwala wykryć najnowsze wirusy.

Antywirus czy Endpoint?

Zasadniczo w zakresie podstawowej ochrony antywirusowej mamy dwie grupy oprogramowania do wyboru. Są to antywirusy oraz tzw. enpointy. Różnica jest zasadnicza. Antywirus to program, który reaguje na zagrożenia, które już mamy na laptopie, komputerze lub innym urządzeniu. Jego główne operacje dotyczą plików na dysku, reagują w momencie uruchamiania lub zapisu plików i wtedy mogą alarmować o potencjalnym zagrożeniu. Oprogramowanie Endpoint to bardziej złożony system zapobiegający katastrofie a antywirus jest jego jedną ze składowych części. Endpoint skanuje pocztę email i potrafi wychwycić zainfekowane załączniki w wiadomościach. Analizuje naszą aktywność na stronach internetowych i informuje nas o tych, które są zagrożeniem. Zapobiegają oszustwom dotyczącym płatności elektronicznych. Potrafią także zablokować strony przed dostępem najmłodszych. Tak więc jak można przeczytać powyżej zdecydowanie bardziej polecamy oprogramowanie Enpoint ponieważ jest to bardziej kompleksowe rozwiązanie.

Anytwirus - licencja elektroniczna czy pudełko?

W dzisiejszych czasach coraz częściej można kupić oprogramowanie z licencją w wersji elektronicznej. Ta sama sytuacja dotyczy Enpointów oraz antywirusów. Zaletą licencji elektronicznej jest szybkość dostawy. Klucz jest dostarczany w kilka minut po opłaceniu zamówienia. W przypadku wersji pudełkowej trzeba poczekać na dostawę przez kuriera. Zazwyczaj licencja elektroniczna jest trochę tańsza od swojego odpowiednika pudełkowego. Dodatkowo jeśli ktoś chce być ekologiczny to kupują licencję elektroniczną nie marnuje papieru oraz energii poświęconej na dostarczenie mu fizycznego pudełka. Licencje można kupować w różnych długościach ich trwania zazwyczaj jest to 1 rok lub 2 lata, często też 3 lata.

Oprogramowanie do monitorowania bezpieczeństwa naszaych danych elektronicznych różni się między sobą zakresem ochrony, heurystyką (sposobem) wyszukiwania wirusów i zagrożeń oraz dodatkową funkcjonalnością. Programy antywirusowe różnią się między innymi ze względu na powyższe także prędkością działania. Jedne mogą w danych warunkach działać szybciej inne wolniej, wszystko zależy od tego w jakiej konfiguracji, na jakim systemie operacyjnym oraz w jakich warunkach pracują, dlatego przed ostateczną decyzją o zakupie danego antywirusa czy endpointa warto przetestować wersję demo aby ocenić prędkość działania oraz poznać poszczególne funkcje dodatkowe. Zdecydowana większość renomowanych producentów umożliwia pobranie wersji Demo oprogramowania wprost ze swojej strony. Po przetestowaniu zapraszamy oczywiście do naszego sklepu do zakupu wybranego przez was programu.